با تهیه كنندگی مورگان فریمن؛

محمدعلی کلی ستاره یک سریال می شود

محمدعلی کلی ستاره یک سریال می شود به گزارش هنر شهر، یک سریال تلویزیونی در رابطه با محمدعلی کلی اسطوره بوکس جهان به تهیه کنندگی مورگان فریمن در دست ساخت است.به گزارش هنر شهر به نقل از ورایتی، بر اساس زندگی و مبارزات محمد علی کلی اسطوره بوکس جهان یک مجموعه تلویزیونی ۸ قسمتی ایجاد می شود.
این سریال را پیکاک با حضور رگی-جین پیج، مورگان فریمن و کوین ویلموت می سازد.
عنوان این سریال «عالی: ۸ مبارزه» و درامی نوشته ویلموت نویسنده برنده اسکار است که با اقتباس از بیوگرافی محمدعلی کلی با عنوان «علی: یک زندگی» نوشته جاناتان ایگ که سال ۲۰۱۷ انتشار یافت، نوشته می شود. پیج و فریمن هر دو بعنوان تهیه کننده اجرایی در پروژه حضور دارند.
در توضیح رسمی سریال گفته شده ۸ مقطع متمایز و تعیین کننده زندگی محمدعلی در آن تصویر می شود در حالیکه مبارزه واقعی خارج از رینگ و در قلب و ذهن یکی از ماندگارترین چهره های قرن بیستم در جریان است.
این سریال در پنجاه و دومین سالگرد نبرد به یادماندنی محمد علی و جو فریزر که از آن بعنوان نبرد قرن یاد می شود، ایجاد می شود.
پیج بازیگر ۳۴ ساله بازیگر سریال موفق «بریجرتون» نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ و بازیگر فیلم اکشن «مرد خاکستری» و فیلم اقتباسی هنوز اکران نشده «دانجون ها و اژدهاها: افتخار در بین دزدها» است و هنوز روشن نیست که آیا وی مقرر است در نقش محمدعلی مقابل دوربین هم برود یا خیر.
فریمن هم که بازیگر فیلم هایی مانند «عزیز میلیون دلاری» و «رستگاری در شاوشنگ» و بازیگر برنده اسکار است، با حضور بعنوان تهیه کننده اجرایی در پروژه هایی مانند «خانم وزیر» و «محکوم» در این جایگاه هم مطرح گردیده است.
ویلموت سال ۲۰۱۹ برای فیلم «بلک ک کلنزمن» یا «کوکلاکس کلان سیاه» برنده اسکار فیلمنامه اقتباسی شد. وی نویسنده «شی-راق» و «بیست و چهارمین» هم بوده است.
زندگی محمد علی بارها دستمایه ساخت فیلمهای سینمایی و تلویزیونی شده که مهم ترین شان سال ۲۰۱۱ با عنوان «علی» با بازی ویل اسمیت است که توسط مایکل مان ساخته شد و اسمیت برای بازی در آن نخستین نامزدی اسکارش را دریافت کرد.
مستندی در سال ۱۹۹۶ با عنوان «وقتی ما سلطان بودیم» در رابطه با مبارزه نماین سال ۱۹۷۴ کلی در مقابل جورج فریمن هم جایزه اسکار بهترین مستند را دریافت کرد.
مستند سال ۲۰۰۳ با عنوان «آخرین راوند: چوولاو در مقابل علی» در رابطه با مبارزه سال ۱۹۶۶ کلی با جورج چووالو و ««محاکمه محمد علی» مستند سال ۲۰۱۳ در رابطه با امتناع این بوکسور برای ورود به جنگ ویتنام هم از دیگر مستندهای مطرح است که فیلمی تلویزیونی در سال ۲۰۱۳ با عنوان «بزرگ ترین مبارزه علی» برمبنای آن ساخته شد.
آنتوان فوکوا هم مستندی در سال ۲۰۱۹ با عنوان «آنچه اسم من است: محمد علی» در چارچوب یک مستند ۸ ساعته ۴ قسمتی ساخت که سال ۲۰۲۱ به نمایش درآمد.
محمدعلی کلی که ابتدا نامش کاسیوس کلی بود در طول دوران حرفه ای اش ۵۶ برد و ۵ باخت در رینگ بوکس ثبت نمود. وی سال ۱۹۶۱ مسلمان شد و از ۱۲ سالگی در رینگ بوکس بود.


منبع:

1401/12/19
11:00:59
0.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است