در گزارش هنر شهر تایید شد؛

یدالله درخشانی هنرمند نقاش درگذشت

یدالله درخشانی هنرمند نقاش درگذشت به گزارش هنر شهر، یدالله درخشانی هنرمند پیشکسوت نقاش امروز ۲۹ شهریور ماه به دلیل عفونت ریه در بیمارستان ایرانشهر دارفانی را وداع گفت.آرش سلطانعلی مدیر گالری ایده و از دوستان نزدیک زنده یاد یدالله درخشانی با تأیید خبر درگذشت این هنرمند به خبرنگار مهر اظهار داشت: استاد یدالله درخشانی به سبب عفونت ریه در بیمارستان ایرانشهر بستری بود که امروز ۲۹ شهریور ماه در همین بیمارستان چشم از جهان فرو بست.
وی همینطور در رابطه با زمان خاکسپاری این هنرمند پیشکسوت بیان کرد: مراسم خاکسپاری پیکر این هنرمند فقید ۱۰ بامداد پنجشنبه ۳۰ شهریور ماه از مقابل خانه هنرمندان ایران به سمت خانه ابدی وی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) انجام می شود.
یدالله، رضا، مجید و حبیب درخشانی چهار برادری هستند که از مفاخر ملی و بین المللی منطقه سنگسر استان سمنان محسوب می شوند. از این چهار برادر، مجید هم اکنون در زمینه موسیقی فعالیت دارد. یدالله درخشانی، متولد سال ۱۳۱۷ در مهدی شهر بود که در خانواده ای هنرمند پرورش یافت و همزمان با تحصیل در رشته نقاشی و تدریس این هنر به کودکان و نوجوانان، استاد اول خیلی از نقاشان صاحب نام استان سمنان و کشور شد. وی علاوه بر آموزش، خالق آثار فاخر و برتر کشور در رشته نقاشی با گرایش های مختلف بود.
خبرگزاری مهر درگذشت این هنرمند را به خانواده وی و جامعه تجسمی تسلیت می گوید.

1402/06/30
14:16:24
0.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است