غلامحسین امیرخانی مطرح كرد؛

رضا مافی هنرمندی بود که در نسل خود الگو شد

رضا مافی هنرمندی بود که در نسل خود الگو شد به گزارش هنر شهر، غلامحسین امیرخانی با اشاره به اینکه رضا مافی هنرمندی خلاق در زمان خود بود، عنوان نمود توانایی او به اندازه ای بود که توانست در نسل خود تبدیل به الگو شود.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، غلامحسین امیرخانی هنرمند خوشنویس و مدیر انجمن خوشنویسان ایران در رابطه با آثار رضا مافی که نمایشگاه آثارش در موزه هنرهای معاصر تهران برقرار است، اظهار داشت: مافی هنرمند برجسته معاصر بود که در عین جوانی از میان ما رفت و افسوس و اندوه را برای ما باقی گذاشت. در عالم خوشنویسی، ذهن و دست باید باهم همراه و مکمل هم باشند اما ذهن رضا مافی جولانش خیلی بیشتر بود. دست فرصت می خواهد که بتواند اندیشه، تخیل، انگاره ذهنی را به آن مقام برساند.
وی در تعریف آثار رضا مافی بیان نمود: او هنرمند خلاقی بود که در زمان خود توانست آثاری را به وجود آورد که جذابیت آن به قدری بود که در نسل خود تبدیل به الگو شد و مؤثر افتاد. برای مثال در زبان فارسی، حافظ را بعنوان کسی می شناسیم که قدرت دارد تخیلی را که در کلمه و توصیف نمی گنجد، به رشته کلام درآورد.
امیرخانی اظهار داشت: در آثار حافظ مراتبی را می بینیم که اندیشه و ذوق و تمام آن چه را که خاصیت وجود یک انسان متفکر و درعین حال هنرمند است، شاهد می باشیم. ایران چنین استادانی به خود دیده و سرمشق بوده اند.
نمایشگاه آثار رضا مافی برگزیده ای از آثار، لوازم و مجموعه شخصی این هنرمند خوشنویس و نقاش ایرانی است که با محوریت فرهنگی و پژوهشی با نمایشگاه گردانی محبوبه کاظمی مدیر نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی - اسلامی ترانه باران برگزار شده است.
در این نمایشگاه بیشتر از ۱۰۰ اثر از آثار رضا مافی همچون دستخط ها، مشق ها و بخشی از مجموعه شخصی وی در معرض دید عموم گذاشته شده و تا ۱۰ تیرماه پذیرای علاقه مندان است.

1403/03/16
13:24:55
0.0 / 5
145
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است