خاموشی خطاب به وعاظ:

پیشرفت های علمی کشور را برای مردم تبیین کنید

پیشرفت های علمی کشور را برای مردم تبیین کنید به گزارش هنر شهر، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه خطاب به وعاظ با تأکید بر این که انقلاب اسلامی را بشناسید و تعریف کنید، اظهار داشت: پیشرفت ها را مانند جایی که نیروگاه خورشیدی درست می کنند، جاده و ریل و جریان زنجیره های تولید و دانش بنیان ها را از نزدیک مشاهده کنید و برای مردم بصورت عزتمدارانه تعریف کنید.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه طی سخنانی در نشست با وعاظ که امروز (۱۲تیرماه) در آستان مقدس شیخ صدوق(ع) برگزار گردید، با اعلان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه سه وظیفه برمبنای قانون و شرع دارد، اظهار داشت: قانون در ماده یک می گوید موقوفات فاقد متولی در اختیار ولی فقیه است و در اینجا ولایت فقیه نماینده تعیین می کند. بودجه ای که در سازمان وقف شکل گرفته بودجه عمومی و بیت المال نیست و عوارض و مالیات نیز نیست، وقف است، محدوده وقف، اجرای نیت واقف، حفظ عین موقوفه و مولدسازی موقوفات است و برای سند گرفتن موقوفات در دوسال اخیر دو و نیم برابر عمر وقف در ایران با همکاری سازمان ثبت، توانستیم سند تک برگ بگیریم و انشاالله این کار ادامه پیدا می کند و کل موقوفات باید دارای سند تک برگ و کاداستر شوند و GIS مکانی را نیز حاکم می نماییم.
وی اظهار داشت: به شهادت آمار، در ارتباط با پرونده های قضایی در طول زمان وقف، ۱۵۷ هزار پرونده وجود داشته که ۷۰ درصد پرونده ها کاهش پیدا کرده است که این امر بخاطر سنددار شدن و کاداستر است. ما سازمان اوقاف را به عنوان نهادی منضبط در حوزه اسناد ملکی و ثبتی پیش بینی می نماییم.
حجت الاسلام خاموشی اضافه کرد: نکته دیگر این که در نظر داریم سازمان اوقاف نهادی خودگردان شود و بتواند مولدسازی های مفصلی را صورت دهد. با آماده سازی فنی و کارکردهایی که در رقبات حاکم می شود، می توانیم این مساله را توقع داشته باشیم. هرچه در موقوفات مولدسازی نماییم وظیفه داریم در جای دیگر توسعه دهیم به عنوان مثال در اربعین قریب ۳۷۰ موکب در ایران و عراق تدبیر کردیم.
وی در ارتباط با موضوع انتخابات اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران قریب ۵ دهه است در این کشور توسط روحانیت و امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی مدیریت شده و مقام معظم رهبری به شما خطاب جهاد تبیین کرده است و من خواهش دارم انقلاب اسلامی را بشناسید و تعریف کنید؛ یعنی پیشرفتها را مانند جایی که نیروگاه خورشیدی درست می کند، جاده و ریل و جریان زنجیره های تولید و دانش بنیانها را از نزدیک مشاهده کنید و برای مردم بصورت عزتمدارانه تعریف کنید.
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: امروز در نظام اسلامی در عرصه جهاد تبیین باید قوی عمل نماییم. اینجانب به سبب ماموریت در شرق آفریقا به این منطقه سفر می کنم و مواردی را می بینم و می شنوم، سه سال قبل نماینده پارلمان تانزانیا نطقی می کند و می گوید تا دیر نشده با ایران قوی ارتباط برقرار کنید، معنایش این است که در خارج از کشور ما را قوی می دانند. جهاد تبیین که چند سال است از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته مشخص است که باید به چه مواردی به پردازیم.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی موجود حی و توانمند است و مرزهای عجیبی را درنوردیده است و وعده صادق دیگر مذاکره دست بالای غربی ها را نمی پذیرد. ما داریم پس از وعده صادق تاریخ را می نویسیم. پس از وعده صادق با قدرتمندی مذاکره می نماییم. نظام اسلامی از موانع عبور کرده است. هر فردی در ریاست جمهوری قرار بگیرد باید همین خط را ادامه دهد.
حجت الاسلام خاموشی اظهار داشت: استعدادهای نیروی انسانی و جهش های علمی ما زبانزد کشورهای دیگر است ما در دیپلماسی باید کالای دانش بنیان روی میز قرار دهیم و اساسا استقبال می شود. ما هویت و شناسه علمی داریم. چه ایرادی دارد در سخنرانی در هیئتها هر شب یک دانشمند یک ربع درمورد اقدامات انجام شده در عرصه علم و تکنولوژی توضیح دهد. ما باید مسیر پیشروانه نظام اسلامی را در راه سیاست نبرد با غرب پیش ببریم. قرآن می فرماید: «وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ»، (و سست نشوید! و غمگین نگردید! و شما برترید اگر ایمان داشته باشید) نباید سستی کرد و کسی نباید پیام سستی از انقلاب به غرب بدهد باید پیام قوی به غرب بدهیم. مرز امنیت ما میدان است و دیپلماسی ما تابع میدان باید باشد و در سرتاسر جهان همین طور است.
وی اشاره کرد: باید تولید ملی را تقویت نماییم و با استعدادهایی که داریم امکانپذیر است. ایران معادن قوی دارد ما ۳۰۰ روز آفتاب داریم و می توانیم صدها و هزاران مگاوات برق تولید نماییم رهبر معظم انقلاب اسلامی هرسال بنا بر این شعار اقتصادی می دهند.

در محرم مجالس و محافل حضرت سیدالشهدا(ع) را غنا ببخشیم
در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام بی آزار تهرانی درباره ی غنابخشی به مجالس و محافل حضرت سیدالشهدا(ع) در محرمی که در پیش است، اظهار داشت: حقیقتا عظمت سیدالشهدا(ع) را در مباهله می توانیم ببینیم و رکن وجودی نبوت کبری و ولایت عظمی صدیقه کبری(س) است. هویت باطنی غدیر را باید در مباهله یافت. ما با سرمایه مکتب سیدالشهدا(ع) علی یوم القیامه مسیرمان روشن است و نقشه راه معلوم است.
وی اظهار داشت: امروز در نمایشگاه دستاوردهای وقف آثار خیلی از سازمان اوقاف شاهد بودیم. در خیلی از موارد در امید بخشی به مردم پیشرانی داریم بدین سبب که ریاست سازمان دیدگاه اصلیشان در عرصه اجتماعی است؛ یعنی اوقاف تلخیص سه کلمه اجتماعی، فرهنگی و قر آنی است. باید خدمات که در بقاع متبرکه صورت می پذیرد، تبیین شود.
حجت الاسلام عابدینی از اساتید حوزه علمیه نیز طی سخنانی در این مراسم به سه نکته قرآنی اشاره نمود و اظهار داشت: نکته اول آیه مباهله است که در کتاب المراقبه آمده است که هم اثبات نبوت و هم اثبات ولایت است. پس بزرگداشتش باید به همین عظمت باشد. نکته دوم این که ما اگر بخواهیم از قرآن در حوزه تکلیفمان در نظام تبیین استفاده نمائیم ایه شریفه آل عمران مبین خوبی است که می فرماید: «وَ إِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِیثاقَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتابَ لَتُبَیِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَ لا تَکْتُمُونَهُ» باید محور تبلیغ و تبیین قرآن باشد.
وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید داشته اند که مطالبی که می خواهید بگویید مستند به قرآن باشد برای اینکه قرآن حبل المتین ماست ما باید در عرصه ارتباطی خود یاد بگیریم مردم را به قرآن ارجاع دهیم و در خطابه ها نشان دهیم که قرآن اصل است.
منبع:

1403/04/13
09:37:59
0.0 / 5
92
تگهای خبر: خدمات , دبیر , فرهنگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است