اسقف اعظم یونان در دیدار با ابراهیمی تركمان:

گفت وگوی اسلام و مسیحیت نقش مهمی در تعامل یونان و ایران دارد

گفت وگوی اسلام و مسیحیت نقش مهمی در تعامل یونان و ایران دارد هنر شهر: اسقف اعظم یونان در دیدار با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزاری دور هفتم گفت وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوكس را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: این گفت وگوها نقش مهمی در تعاملات یونان و ایران دارد.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سلسله برنامه های سفر خود به یونان، پیش از ظهر امروز (۵ اردیبهشت ماه) با عالیجناب ایروتیموس دوم، اسقف اعظم یونان دیدار و در مورد همكاری های بیشتر در زمینه های فرهنگی و تقویت گفت وگوهای بین ادیان، گفت وگو كرد.
ایروتیموس دوم با تاكید بر لزوم پیشبرد گفت وگوی بین تمامی ادیان، آمادگی كلیسای ارتدوكس یونان برای كمك به پیشبرد این مهم را اعلام نمود.
اسقف اعظم یونان خواهان تقویت ارتباطات بین ادیان الهی و اجرای طرح های همكاری مشترك برای پیشرفت امور و برقراری صلح عادلانه در جهان شد.
او همینطور برگزاری دور هفتم گفت وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوكس را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: ادامه این دور از گفت وگوها در تهران می تواند نقش بسزایی در تعاملات دو كشور داشته باشد.
ایروتیموس دوم ابراز امیدواری كرد برای حل معضلات كنونی جهان بتوانیم به نقطه مشتركی برسیم كه این اتفاق مشترك، همان تولید صلح و دوستی بین ملت هاست.


در ادامه این دیدار، ابراهیمی تركمان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر نقش گفت وگوهای دینی و رهبران دینی برای حل مشكلات جهان و ترویج ارزش های الهی تاكید كرد.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت وگو را بهترین وسیله برای ارتباط طرفین عنوان نمود و اظهار داشت: گفت وگو نگرش های پیروان ادیان را توسعه می دهد و تنها راه مستقیم رسیدن به درك متقابل اعتقادی و دینی ادیان از یكدیگر است.
وی همچنین، ابراز امیدواری كرد برگزاری دور هفتم این گفت وگوها به همدلی رهبران و پیروان ادیان نسبت به ادیان و مقدسات طرف های گفت وگو از همدیگر منجر شود.
بنابر اعلام این خبر، ابراهیمی تركمان در ادامه برنامه دیدار رسمی با وزیر فرهنگ و امور دینی و وزیر آموزش و امور مذهبی این كشور و عالیجناب ایروتیموس دوم، اسقف اعظم یونان از مجموعه كلیسای اسقف اعظم، بازدید كرد.


هفتمین دور گفت وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوكس طی روزهای ۶، ۷ و ۸ اردیبهشت ماه با حضور ابوذر ابراهیمی تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با ارائه مقاله توسط شركت كنندگان هیأت ایرانی و یونانی با هماهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شهر ولس برگزار می گردد.
در این دور از گفت وگوها، استادان و علمای دانشگاه ها و حوزه و كارشناسان فرهنگی حضور خواهند داشت. تاریخ و نزدیكی مستمر روابط اسلام و مسحیت ارتدوكس، چشم‎انداز گفت‎وگوها و تحقیقات متون مقدس از موضوعات مورد بررسی در این دور از گفت وگوها است.
همچنین در جهت توسعه روابط فرهنگی و اجرایی شدن تفاهمات فرهنگی بین دو كشور، نمایشگاه خوشنویسی ایران و اسلام با حضور ابراهیمی تركمان برپا می ٌشود.

1397/02/05
20:04:27
5.0 / 5
4186
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است