به ارزش های دوران دفاع مقدس بازگردیم

به ارزش های دوران دفاع مقدس بازگردیم هنر شهر: مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهار داشت: امروز چاره ای جز بازگشت به ارزش های دوران دفاع مقدس نداریم؛ چراكه این راهكار باعث تضمین شدن حفظ خون هایی خواهد شد كه درراه انقلاب اسلامی و آبیاری این نهال پرارزش ریخته شده است.به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، همایش خرمشهر میراث جاویدان شهدای سرافراز ۸ سال دفاع مقدس با حضور مسئولان استانی، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در سالن اجتماعات مهندس بهشتی برگزار گردید. اكبر اسكندری نژاد - مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین - در این مراسم بیان كرد: عملیات الی بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر نقطه عطف دوران دفاع مقدس به حساب می آید بنابراین نیاز است دلایل این اتفاق و حماسه بزرگ را موردبررسی قرار دهیم. خرمشهر بعنوان پل ارتباطی بخش های مختلف استان خوزستان دارای موقعیتی استراتژیك بود كه سطح آن باعث شد بخش اعظمی از این استان از زیر بار آتش سنگین رژیم عراق خارج شود.


اسكندری نژاد بابیان اینكه در گرماگرم پیروزی انقلاب اسلامی جنگی تمام عیار ضد این انقلاب نوپا آغاز شد، عنوان كرد: این جنگ در حالی آغاز شد كه به لحاظ تخصصی علم جنگیدن را نیاموخته بودیم اما پس از فتح خرمشهر دستاوردها و تجربیات بسیاری را به ازای هر خون شهید به دست آوردیم. امروز از برخی ارزش های دفاع مقدس غافل شده ایم و نیاز است با برگشت به آن دوران؛ ارزش هایی چون اخلاص و ازخودگذشتگی را بار دیگر موردتوجه جدی قرار دهیم.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در انتها تصریح كرد: امروز چاره ای جز بازگشت به ارزش های دوران دفاع مقدس نداریم؛ چراكه این راهكار باعث تضمین شدن حفظ خون هایی خواهد شد كه درراه انقلاب اسلامی و آبیاری این نهال پرارزش ریخته شده است.

در بخش دیگر این همایش، محسن كریمی - مسئول بسیج هنرمندان استان قزوین و دبیر كمیته فرهنگی ستاد كنگره۳۰۰۰ شهید استان قزوین - توضیح داد: تلاش خواهیم كرد برنامه های مختلف فرهنگی و هنری را در جهت سیاست های این كمیته در سطح استان موردتوجه قرار دهیم. عنوان واژه حماسه برای این اقدام بزرگ رسا نیست و نمی تواند بیان گر و تمام كننده آنچه در سطح خرمشهر رخ داد، باشد.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر در حالی صورت گرفت كه دو واژه مقاومت و استقامت در كنار هم و بااتصال به ذات باری تعالی رقم خورد و طی آن بیش از ۱۹هزار عراقی به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند. امروز ما در مقابل این حماسه آفرینی ها و نقش آفرینی ها دچار غفلت شده ایم، بنابراین نیاز است با وصل به شهدا و سیره آن ها قدمی در مسیر پاسداشت شهدا برداریم. امروز وظیفه یكایك ما مشخص است و هر كس در هر مسئولیتی باید در جهت نهادینه كردن فرهنگ شهدا و ارزش های دوران دفاع مقدس گام برداشته و نقش آفرینی كند.1397/03/03
21:33:53
5.0 / 5
4080
تگهای خبر: فرهنگی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است