مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران خبرداد

خانه اتحادیه در مراحل نهایی مرمت، خیابان لاله زار ساماندهی می گردد

خانه اتحادیه در مراحل نهایی مرمت، خیابان لاله زار ساماندهی می گردد هنر شهر: مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت خانه اتحادیه از انجام مراحل نهایی مرمت این خانه تاریخی اطلاع داد.به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا علی محمد سعادتی با اشاره به اقدام مشترك و هماهنگ معاونت شهرسازی، شهرداری منطقه ۱۲ و سازمان زیباسازی برای ساماندهی خیابان لاله زار بعنوان یكی از قدیمی ترین خیابان های تهران اظهار داشت: خیلی از ساختمان های تاریخی و جداره های پرارزش این خیابان در سال های گذشته دستخوش صدمه یا تغییر شده اند و بر این اساس پالایش جداره، سیما و منظر خیابان از نخستین اقداماتی است كه در آینده اجرا می گردد.

وی مبحث ساماندهی ترافیك و تردد موتورسیكلت ها و خودروها در این خیابان را از دیگر موضوعات مهم و قابل بررسی معرفی و اظهاركرد: تلاش می نماییم در قالب این همكاری نقش مراكزی كه قبل از این جنبه های فرهنگی داشته اند و امروز متروكه اند یا كاربری نامتجانسی دارند را تقویت نماییم.

به گفته مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران، مدیریت شهری به دنبال آن است تا نقش خیابان لاله زار را بعنوان محدوده ای تاریخی در پایتخت تقویت كند.

سعادتی همینطور از بررسی طرحی در خصوص تولید راسته نمایش در خیابان لاله زار اطلاع داد و اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته احیای مراكز فرهنگی با این مضمون نكته ای است كه می توان در آینده آن را دنبال كرد.

به گزارش سایت شهرنوشت، وی در انتها با اشاره به آخرین وضعیت خانه اتحادیه كه در گذشته از جانب شهرداری تهران خریداری شد، بیان كرد: روند مرمت این بنا در مراحل نهایی است و عملیات عمرانی در حال انجام می باشد. در مورد محتوای فرهنگی و كاربری بنا هم نیاز به اجماع مجدد و تهیه طرح مفهومی دقیق تری است كه این مورد در دستور كار مدیران شهری قرار گرفته است.
1397/04/18
15:49:05
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: خیابان , شهرداری , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است