حضور گروه های آلمانی در جشنواره تئاتر فجر

حضور گروه های آلمانی در جشنواره تئاتر فجر به گزارش هنر شهر مدیران جشنواره تئاتر فجر با ابراز امیدواری از اینكه امسال «رویدادی بزرگ» را رقم بزنند، مقرر است در آینده ای نزدیك پیشنهادهای آلمان را جهت شركت در این جشنواره بررسی كنند.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، چهارشنبه ۲۰ تیرماه، رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران با مدیركل هنرهای نمایشی، دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و مدیر امور بین الملل این اداره كل دیدار نمود كه در این جلسه درباره تعاملات فرهنگی و هنری دو كشور به خصوص درباره معرفی گروه ها و هنرمندان آلمان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر رایزنی شد.
شهرام كرمی ـ مدیر كل هنرهای نمایشی ـ در این جلسه بر ارتباط فرهنگی و هنری دو كشور طی سال های اخیر اشاره نمود و حضور آثار باكیفیت و گروه های شاخص تئاتری از كشور آلمان طی چهار سال قبل در ایران را مورد توجه قرار داد.
وی در بخشی از صحبت هایش در پاسخ به قول های رایزن فرهنگی سفارت آلمان در خصوص مسائل اقتصادی و سیاسی حال حاضر ایران اظهار داشت: بابت شرایط اقتصادی و سیاسی نگران نیستیم. نظام ما با این شرایط خو گرفته و همواره سعی شده تا با وجود همه مشكلات بهترین نتیجه به نفع كشور به دست آید. آموخته ایم كه شرایط را مدیریت نماییم و امیدوارم جدا از این فضا رویدادی بزرگ را در فجر امسال شكل دهیم.
یوستوس كمپر، رییس بخش فرهنگی سفارت آلمان كه طی چهار سال حضورش در ایران سه دوره جشنواره تئاتر فجر را از نزدیك دیده به حضور گروه های شاخص آلمانی در جشنواره تئاتر فجر اشاره نمود و اظهار داشت: امیدواریم كه كارهای متنوع تری از آلمان به جشنواره امسال راه پیدا كنند.
وی با اشاره به زمانبندی برنامه های بین المللی گروه های تئاتری اظهار داشت: تا سه هفته آینده پیشنهادهای خودمان را معرفی خواهیم كرد و برایمان سرعت عمل در پاسخ دهی شما اهمیت دارد.
وی درمورد جزئیات مد نظر جشنواره برای دوره جاری پرسید كه نادر برهانی مرند در پاسخ توضیح داد: مشكل اقتصادی در همه سطوح كشور وجود دارد ولی این به آن معنا نیست كه نتوانیم كار بزرگ را بپذیریم. ترجیح ما بر حضور كارهای با كیفیت و متناسب با فرهنگ كشورمان خواهد بود. البته امیدواریم در این مسیر مشاركت سفارت ها را هم در حضور گروه های نمایشی بزرگ داشته باشیم.
سعید اسدی ـ مدیر امور بین الملل اداره كل هنرهای نمایشی ـ هم با اشاره به این كه حضور گروه های آلمانی در ایران همواره رضایت تماشاگران تئاتر را همراه داشته است، اضافه كرد: امیدواریم امسال هم از كشور شما بهترین و باكیفیت ترین آثار را شاهد باشیم.
رایزن فرهنگی آلمان در انتها تصریح كرد كه آنچه اهمیت دارد حفظ ارتباط در شرایط دشوار سیاسی است و علاقه مندی اش را نسبت به ادامه طولانی مدت این روند بیان كرد.
در بخش پایانی این جلسه بر دعوت از متخصصین تئاتر آلمان در حوزه های مختلف پژوهشی، نقد، تولید، تهیه كنندگی و.. در جشنواره بین المللی تئاتر فجر تاكید گردید. همینطور معرفی آثار ایرانی در آلمان، حضور هنرمندان ایرانی در فستیوال های این كشور طی سال های اخیر و افزایش سطح تعاملات فرهنگی و هنری بین دو كشور مورد گفت وگو قرار گرفت.


 

1397/04/21
21:54:45
5.0 / 5
4148
تگهای خبر: تئاتر , جشن , جشنواره , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است