پیام سینماگران عرب از دوبی برای ترامپ

پیام سینماگران عرب از دوبی برای ترامپ هنر شهر: صدها سینماگر در جریان جشنواره فیلم دبی با امضای بیانیه ای، اقدام رئیس جمهور آمریكا در به رسمیت شناختن بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محكوم كردند.


به گزارش هنر شهر به نقل از هالیوود ریپورتر، در چهارمین روز از برگزاری جشنواره بین المللی فیلم دوبی بعنوان یكی از بزرگترین رویدادهای سینمایی خاورمیانه، گروهی از فیلمسازان چون «آنه ماری جاسر»، كارگردان فلسطینی و «محمد الدارابی» از عراق با انتشار بیانیه ای، اقدام «دونالد ترامپ» در به رسمیت شناختن بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محكوم كردند و این بیانیه در طول تنها یك ساعت توسط چند صد سینماگر دیگر هم امضاء شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: "در زمانی كه جهان در كوشش برای اتحاد در برابر افراط گرایی و خشونت است، تصمیم «ترامپ» بعنوان رئیس جمهور امریكا امید همه آنهایی را كه در جهت برقراری صلح و آزادی تلاش می كردند بر باد داد. رژیم صهیونیستی یك موجودیت آپارتاید است كه به جداسازی افراد بر مبنای مذهب معتقد است، در حالی كه بین المقدس شهر همزیستی و هاهنگی میان همه ادیان است. «ترامپ» با این كار از اشغال نظامی این سرزمین هم حمایت كرده كه این این درست در نقطه مقابل تلاش های بین المللی در جهت صلح و نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی است. این اقدام در تاریخ بعنوان عملی نابخشودنی ثبت می گردد كه تنها جدایی میان افراد را تعمیق كرد.
"محمد الدارابی"، كارگردان عراقی هم در گفتگو با هالیوود ریپورتر گفت این تصمیم به افزایش افراط گرایی میانجامد و به افراط گرایان این بهانه را می دهد كه بیایند و از افراد ضعیف و صدمه پذیر استفاده كنند و انها را به افراط گرا تبدیل كنند. ما این را نمی خواهیم و در فیلم هایمان با آن می جنگیم.
این كارگردان عراقی همینطور عنوان نمود ترامپ با بیان بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی همه امیدها برای رسیدن به صلح را خدشه دار كرد. وی با این كار نمی تواند بخشی از فرآیند صلح باشد.1396/09/20
02:33:47
5.0 / 5
4157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است