آیت الله اراكی:

مسلمانان با وحدت در مقابل ستمگری ایستادگی كنند

مسلمانان با وحدت در مقابل ستمگری ایستادگی كنند هنر شهر: دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اظهار داشت: مسلمانان جهان نباید نسبت به ظلم و ستم و استكبار بی تفاوت باشند بلكه باید با وحدت و یكپارچگی در مقابل ستمگری ایستادگی كنند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، آیت الله محسن اراكی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس با تاكید بر وحدت بین مسلمین عنوان كرد: پیامبر اسلام(ص) منادی وحدت و انسجام میان امت اسلامی بود.
او اضافه كرد: متاسفانه خیلی از ابعاد شخصیتی پیامبر(ص) ناشناخته مانده است در حالیكه اگر شخصیت برجسته رسول الله(ص) به خوبی تبیین می شد خیلی از گرفتاری ها دامان امت اسلامی را نمی گرفت.
آیت الله اراكی اشاره كرد: عشق و علاقه و ارادت به پیامبر اسلام(ص) در شیعه و غیرشیعه وجود دارد و جهان محو خاصیت ها و خصلت های این پیامبر(ص) مهربانی است.
دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اظهار نمود: مسلمانان جهان نباید نسبت به ظلم و ستم و استكبار بی تفاوت باشند بلكه باید با وحدت و یكپارچگی در مقابل ستمگری ایستادگی كنند.
او اظهار داشت: امروز باز كشورهای مظلوم تحت سیطره ظلم و ستم قرار دارند خصوصاً در فلسطین جنایات زیادی مقابل مسلمانان اتفاق می افتد و ما نمی توانیم در مقابل ظلم به مردم فلسطین بی تفاوت باشیم.
آیت الله اراكی همین طور بیان كرد: همه مسلمانان جهان حتی اگر شیعه هم نباشند در قلمرو حكومت امام زمان(عج) قرار دارند. ما وظیفه داریم جامعه اسلامی را برای اطاعت از حضرت مهدی(عج) و منجی بشریت آماده نماییم.
دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اضافه كرد: همه مسلمین جزء ملت ولی عصر(عج) هستند و با وحدت و همدلی میان مسلمین می توان زمینه را برای ظهور منجی فراهم نمود.
1397/09/09
01:32:01
5.0 / 5
3837
تگهای خبر: دبیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است