مهران رجبی با مهر مطرح كرد؛

اهمیت بداهه پردازی در سریال های طنز، فیلم نامه بخشنامه نیست

اهمیت بداهه پردازی در سریال های طنز، فیلم نامه بخشنامه نیست به گزارش هنر شهر مهران رجبی بازیگر مجموعه های طنز تلویزیونی اعتقاد دارد كه بدهه پردازی باعث دست باز بازیگر برای ایفای نقش در این قبیل آثار می شود.مهران رجبی بازیگر سریال «سه در چهار» كه سال ۸۶ از شبكه یك سیما پخش گردید و این شب ها از شبكه آی فیلم در حال بازپخش است به خبرنگار مهر اظهار داشت: من در این سریال كه مجید صالحی كارگردانی آنرا داشت نقش سیروس را داشتم و این شب ها هم معمولا آنرا دنبال می كنم. به نظرم این سریال، كاری خوب و دوست داشتنی شد و مردم هم با آن ارتباط برقرار كردند. «سه در چهار» یك سریال طنز است كه مشكلات روزمره را مطرح می كند و این مسائل برای بینندگان قابل لمس است و به همین خاطر مردم با آن ارتباط برقرار كردند و دوستش داشتند.
رجبی در ادامه درباره نقش خود هم خاطرنشان كرد: نقشی كه من در «سه در چهار» بازی كردم، نقش خوبی بود و نخستین بار بود كه در یك كار كاملاً طنز حضور داشتم. قبل از آن در كارهای جدی كه ته مایه طنز داشت، بازی كرده بودم امّا «سه در چهار» نخستین كار كاملاً طنز من بود و به نظرم خوب از آب درآمد.
وی درباره بازخوردها از این سریال هم اظهار نمود: برایم جالب است كه در شهرهای مختلف مرا با نام سیروس می شناسند و با لهجه خاص خودشان مرا با این نام صدا می زنند. حتی وقتی در كشورهای دیگر همچون عراق هم كه بودم، مرا با نام سیروس می شناختند و این برایم جالب بود.
رجبی درباره بازی های بداهه خود در سریال های طنز عنوان كرد: به نظر من اگر در كارهای طنز بداهه نباشد، اثر ارزشش را از دست می دهد. باید دست بازیگر باز باشد تا بخشی از سریال را به صورت بداهه بازی كند. اگر بداهه در كار نباشد، مثل این است كه فیلمنامه را مانند یك بخشنامه به دیوار بزنند و بگویند باید بر طبق این چارچوب عمل كنید. اگر این طور باشد، كار خیلی خشك و زمخت می شود و بیننده با آن ارتباط برقرار نخواهد كرد.
بازیگر سریال «سه در چهار» در انتها اظهار داشت: مجید صالحی كارگردان و علی مسعودی نویسنده این سریال هر دو از طنزكاران حرفه ای هستند و جنس كمدی را می شناسند و می دانند باید به بازیگر فضای كافی برای بازی داده شود. بنابراین در این سریال دست بازیگران برای بداهه گویی خیلی باز بود. یكی از علل دل پذیری این سریال هم همین مبحث است. به صورت كلی، كسانی كه خودشان طناز هستند، قدر طنازی و بداهه گویی بازیگران را می دانند.
رجبی در انتها اظهار داشت: این روزها هم مشغول كاری هستم كه آقای مسعودی نویسنده و كارگردانش هستند. این كار هم طنز است و در ۲۸ قسمت پخش خواهد شد. البته الان به علت مشكلات مالی حدود ۲۰ روز است كه كار متوقف شده است، امّا ادامه خواهد یافت و پخش خواهد شد.

1397/12/02
19:42:47
5.0 / 5
3857
تگهای خبر: بازیگر , سریال , شبكه , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است