تندیس بهترین كارگردانی جشنواره فیلم بیروت به لوتوس رسید

تندیس بهترین كارگردانی جشنواره فیلم بیروت به لوتوس رسید هنر شهر: محمدرضا وطن دوست كارگردان و تهیه كننده مستند داستانی لوتوس برنده جایزه الف زرین بهترین كارگردانی از جشنواره بین المللی فیلم بیروت شد.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، «لوتوس» تنها نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم بیروت بود كه از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ آپریل ۲۰۱۹ (۲ تا ۸ اردیبهشت ۹۸) در كشور لبنان انجام شد و این فیلم سینمایی موفق شد جایزه «الف زرین» بهترین كارگردانی را از آن خود كند.
جشنواره بین المللی فیلم بیروت كه یكی از معتبرترین فستیوال های فیلم در خاورمیانه و آسیا محسوب می شود، به جشنواره كارگردان ها شهرت دارد.
هیأت داوران جشنواره اینگونه از «لوتوس» یاد كرد: «تصاویری بی نظیر، بیانی هنرمندانه، روایتی جذاب و پركشش، پایانی غافلگیرانه و فوق العاده كه تأثیر جنگ، مهاجرت و لطمه های محیط زیستی را همزمان به ما گوشزد می كند.»
«لوتوس» قبل از این در جشنواره های بسیاری حضور داشته و برنده جایزه نگاه هنری از جشنواره بین المللی فیلم «بیگ اسكای» آمریكا، تندیس فیروزه ای ویژه هیأت داوران در بخش بین الملل جشنواره «سینماحقیقت»، تندیس كتاب زرین بهترین فیلم بخش بین الملل در جشنواره فیلم رشد و تندیس شایستگی بهترین فیلم در دهمین جشن مستقل سینمای مستند خانه سینما را دریافت كرده است و نامزد نهایی بهترین فیلم در جشنواره مستند «شفیلد» انگلستان، جشنواره فیلم «لوس آنجلس» آمریكا، جشنواره فیلم مستند «ییلهوا» جمهوری چك، جشنواره فیلم «منچستر» انگلستان، نامزد كسب چهار جایزه در جشنواره بین المللی فیلم «زردآلوی زمستانی» مقدونیه و همین طور كاندیدای بهترین كارگردانی در بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران و دهمین جشن مستقل سینمای مستند باز بوده است.
در این مستند داستانی، زندگی پیرزنی را می بینیم كه ۱۲ سال در انتظار مجوز ورود به جزیره نشسته است تا به دیدار تنها ساكن آن برود.
مجری طرح این فیلم مؤسسه فرهنگی و هنری «خانه فیلم وطن دوست» است كه با حمایت شهرداری ساری و مشاركت حوزه هنری مازندران، در مركز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.


منبع:

1398/02/11
14:01:41
5.0 / 5
4263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است