سخنرانی عسگرپور در چین و عزیمت به جشنواره ی كن

سخنرانی عسگرپور در چین و عزیمت به جشنواره ی كن هنر شهر: سمینار ˮسینما و گفتگو بین المللی آسیاییˮ در پكن با سخنرانی محمدمهدی عسگرپور و معاون سازمان  سینمای چین انجام شد و بعد از این سمینار، این سینماگر ایرانی و نایب رییس فیاپف در حوزه آسیا راهی جشنواره ی فیلم كن شد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، سمینار گفتمان تمدن های آسیایی كه با سخنرانی "شی جین پینگ" رئیس جمهور چین در تاریخ ۱۵ می (۲۵ اردیبهشت) در پكن برگزار شد، در برگیرنده برنامه هایی درحوزه های مختلف بویژه سینما بود و برای این رویداد بزرگ از فعالان حوزه های مختلف آسیایی دعوت بعمل آمده بود.
به نمایندگی از فیاپف (فدراسیون جهانی انجمن های تهیه كنندگان فیلم) محمدمهدی عسگرپور در این رویداد شركت كرد و در روز ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) كه روز آغاز بخش سینمایی این رویداد بود، این سینماگر در حضور مسئولان سینمایی چین، نمایندگان برخی كشورهای آسیایی، رئیس جشنواره آسیاپاسیفیك سخنرانی خودرا حول محور همگرایی در حوزه فیلمسازی آسیا بیان كرد.
پس از سخنرانی عسگرپور و مسئول سینمای چین، سمینار به شكل رسمی كار خودرا با تشكیل چند كارگروه شروع كرد و در ادامه نیز هفته فیلم آسیایی با نمایش فیلمهایی از كشورهای آسیایی شروع شد.
روز دوم برنامه ها عسگرپور پكن را جهت شركت در مجمع عمومی فیاپف به مقصد جشنواره ی فیلم كن ترك كرد تا امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) در مجمع عمومی شركت نماید.
منبع:

1398/02/28
15:04:55
5.0 / 5
3908
تگهای خبر: برنامه , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است