در گزارش هنر شهر مطرح شد؛

سراغ محرمانه های قابل پخش نوجوانان رفته ایم، یك كار تازه در سیما

سراغ محرمانه های قابل پخش نوجوانان رفته ایم، یك كار تازه در سیما هنر شهر: فائزه یارمحمدی اعتقاد دارد محرمانه نخستین سریالی است كه اهتمام كرده خلاق باشد و در عین حال پایه و بنیان آن بر اساس علم سوار شده است.فائزه یارمحمدی نویسنده سریال تلویزیونی «محرمانه» درباره این مجموعه نوجوان محور كه این روزها از شبكه سه سیما روی آنتن می رود به خبرنگار مهر اظهار داشت: دغدغه برنامه سازی برای نوجوانان همیشه برای من وجود داشته و فكر می كنم نوجوانی سن پر التهاب، سخت و البته مهمی است. بنا بر این همه كارهای حرفه ای كه انجام دادم همیشه با اولویت نوجوان پیش رفته و به صورتی پاسخگوی نیازهای این سن بوده و هست كه البته هنوز با ایده آل های خودم فاصله دارد.
وی در پاسخ به این سوال كه در كشور ما تعداد زیادی نوجوان وجود دارد و نیازمند ساخت آثار نوجوانانه هستند و از نظر شما این عدم رونق در حوزه آثار نوجوان به چه علت است، تاكید كرد: نه تنها این سن، دوره بسیار سختی برای خود نوجوان و خانواده اش شمرده می شود بلكه صحبت كردن، آموزش دادن و به صورتی چالش و كلنجار با این قشر موجب چالش می شود. چونكه نوجوان را به هیچ عنوان نمی توان در دسته كودكان قرار داد، چون با بزرگ شدنشان، جهان و مفاهیمشان نیز تغییر می كند. البته به جهت اینكه به درك و تجربه یك بزرگسال هم برسند باید به خودشان كمی زمان بدهند.
این نویسنده درباره تفاوت های سریال «محرمانه» با دیگر آثار نوجوانانه، اظهار داشت: محرمانه حاصل تلاش و كوشش گروهی و تیمی است كه با تمام وجود دلشان می خواست و دغدغه این را داشتند «كاری» برای نوجوان انجام بدهند. اهتمام كردند خلاق باشند و پایه و بنیان سریال را نیز بر اساس علم سوار كنند.
وی اضافه كرد: نخستین و مهمترین هدف «محرمانه» در ارتباط گرفتن با نوجوان ها این است كه آنها بدانند تنها بچه هایی نیستند كه با این جنس از مشكلات بزرگ می شوند و همه ما به صورتی درگیرشان هستیم. اگر بخواهم هدف محرمانه را در یك جمله خلاصه كنم این است كه قهرمان خودمان باشیم بااینكه خیلی دشوار است.
یارمحمدی درباب انتخاب نام «محرمانه» برای این مجموعه تلویزیونی، اظهار نمود: انتخاب اسم محرمانه هم شاید به سبب فضای حاكم بین نوجوان ها و حتی خودشان با خودشان است. همه در این دوره سنی مملو از راز و سوال هایی هستند كه نمی دانند اصلاً باید با بزرگترها یا هم دوره ای های خودشان مطرح كنند. ما در محرمانه از محرمانه های قابل پخشی حرف می زنیم كه بین بسیاری از نوجوان ها مشترك است.
وی در پاسخ به این سوال كه كدام خاصیت سریال «محرمانه» ممی تواند موجب جذب مخاطب نوجوان شود هم اشاره كرد: به نظر من همین كه كمتر برنامه یا سریال نمایشی برای این قشر خاص ایجاد می شود و گروه ما به صورتی جرئت كرده پا به این عرصه گذاشته بطور قطع نقطه مثبتی بشمار می رود. البته ساختار طنز و حال و هوای صمیمی كار هم در جذب مخاطب بطور قطع بی تاثیر نیست. اما چیزی كه كار را برای گروه ما سخت می كند چالشی است كه با رقبای سرسختی كه كیلومترها آن طرف تر از ما با فرهنگ متفاوت، محصول های جذابی تولید می كنند، رو به رو هستیم.
«محرمانه» عنوان سریالی است كه از ۱۸ خرداد میهمان مخاطبان شبكه سه سیما شده است. افشین سنگ چاپ، فاطمه هاشمی و حسین رفیعی كه همگی سابقه بازی در كارهای كودك و نوجوان را داشته اند در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند. فصل دوم این سریال هم ۳۴ قسمتی خواهد بود.

1398/03/24
13:38:41
5.0 / 5
3900
تگهای خبر: آنتن , برنامه , سریال , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است