برگزیدگی ۲ كودك ناشنوا در جشنواره قصه گویی

برگزیدگی ۲ كودك ناشنوا در جشنواره قصه گویی به گزارش هنر شهر برگزیدگان بخش فراگیر بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان معرفی گشتند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا بر مبنای خبر رسیده، هیات داوران بخش «فراگیر» برای كودكان دارای نیازهای ویژه متشكل از علی خانجانی، سیدعلی كاشفی خوانساری، مژگان خلیل پور و مهدیه مهدویان بعد از بررسی ۱۳ اثر راه یافته به مرحله منطقه ای، دو اثر را بعنوان برگزیده و یك قصه را بعنوان اثر تقدیری معرفی كردند.
بر این اساس، داستان های «سه تخم هندوانه» و «دخترك مو فرفری» با قصه گویی طاهره بشیر و سپیده ابراهیمی در ایام برگزاری جشنواره بر روی صحنه و برای مخاطبان اجرا خواهند شد. این دو اثر برگزیده از استان های تهران و چهارمحال و بختیاری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده اند.
همچنین طلعت كمال زاده با داستان «موش گرسنه» از استان هرمزگان بعنوان قصه گوی قابل تقدیر در این بخش شناخته شده است.
هیات داوران كه بررسی آثار بخش نوجوان و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را هم بر عهده داشت، «انتخاب قصه متناسب با ارزش های اسلامی و ایرانی»، «برخورداری قصه از پیام متناسب با گروه سنی مورد نظر»، «بهره مندی قصه از قابلیت روائی و زبان تصویری قوی»، «میزان انسجام و توالی حوادث قصه»، «خلاقیت در سازماندهی و پرداخت قصه»، «فضاسازی متناسب با هدف و محتوا برای شروع قصه»، «تدبیر در جمع بندی و اتمام قصه در زمان مناسب»، «توانایی و مهارت قصه گو در دست یابی به اهداف مورد نظر و انتقال پیام»، «نوآوری در شیوه اجرا»، «توانایی بیان قصه متناسب با نیاز، درك و فهم و حوصله گروه سنی مخاطب» و «مهارت در استفاده مناسب از زبان بدن» را بخشی از معیارهای انتخاب خود بیان كرده است.
در دور نخست این رقابت ۷۰ اثر فراگیر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.
بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در ایام ۲ تا ۵ بهمن در تهران برگزار می گردد.


 

1396/10/17
17:03:45
5.0 / 5
4764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است