اعلام برنامه های هنری و ادبی ماه محرم

اعلام برنامه های هنری و ادبی ماه محرم هنر شهر: برنامه های هنری به مناسبت ماه محرم و سوگواری امام حسین (ع) انجام می شود.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای، برگزاری مجالس تعزیه، اپرای عاشورا از برنامه های هنری به مناسبت ماه محرم است.
نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای به مناسبت ایام محرم از روز 10 شهریورماه در گالری شماره یك فرهنگسرای نیاوران شروع شد و تا 14 شهریورماه ادامه دارد.
همین طور در برنامه سه شنبه های شعر فرهنگسرای نیاوران، نشست ادبی عاشورایی روز سه شنبه 12 شهریورماه ساعت 17 در این فرهنگسرا برگزار می گردد.
نمایشگاه عاشورایی "دست آوردهای عاشورایی" و نمایشگاه عاشورایی "محرم" به مناسبت محرم در نگارخانه آیینه برج آزادی برگزار می گردد.
نمایشگاه عاشورایی "دست آوردهای عاشورایی" 10 تا 17 شهریورماه در نگارخانه آیینه برج آزادی و نمایشگاه عاشورایی "محرم" به سرپرستی مریم طهماسبی در نگارخانه آیینه برج آزادی 22 تا 31 شهریورماه برگزار می گردد.
اپرای عروسكی "عاشورا" به طراحی و كارگردانی بهروز غریب پور نیز از 13 تا 24 شهریورماه ساعت 19: 30در تالار فردوسی اجرا می شود.
برگزاری 10 مجلس تعزیه از 10 تا 19 شهریورماه پس از نماز ظهر مغرب و عشا در محوطه تئاتر شهر نیز به مناسبت محرم برگزار میشود.
مجلس شاه چراغ، مجلس مسلم(ع)، مجلس وهب نصرانی، مجلس دو طفلان مسلم، مجلس حربن ریاحی، مجلس حضرت علی اكبر(ع)، مجلس حضرت قاسم(ع)، مجلس حضرت ابوالفضل(ع)، مجلس امام حسین(ع)، مجلس بازار شام و وفات حضرت رقیه(ع) در این برنامه اجرا می شود.
نمایش «غریبه شام» به نویسندگی حسین فدایی حسین و كارگردانی كوروش زارعی برنامه دیگری است در زمینه هنرهای نمایشی كه به مناسبت محرم از روز سه شنبه ۱۲ شهریور ماه هر شب ساعت ۱۸: ۳۰ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می رود.
برگزاری نهمین دوره تئاتر صاحبدلان در محرم و صفر ۱۴۴۱ به همت كانون تئاتر دینی اداره كل هنرهای نمایشی با همكاری ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های كشور و انجمن هنرهای نمایشی در سه بخش نمایش های صحنه ای، نمایش های خارج از صحنه و مسابقه نمایشنامه نویسی صورت می گیرد.
در نهمین دوره تئاتر صاحبدلان ۳۲ نمایش در بخش صحنه ای و ۱۳ اثر در بخش خیابانی پذیرفته شده اند. در بخش صحنه ای از میان ۳۲ اثر، پذیرش ۲۳ اثر قطعی و ۹ اثر، منوط به بازنگری است. از میان ۱۳ اثر بخش خیابانی نیز ۷ اثر به صورت قطعی و ۶ اثر به صورت مشروط پذیرفته شده است كه در محرم و صفر امسال اجرا می شود.
مراسم سوگواری و عزاداری شهادت امام حسین (ع) نیز از اول تا هشتم ماه محرم(10 تا 17 شهریورماه) با حضور مدیران و همكاران معاونت امورهنری، اداره كل هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی، دفتر هنرهای تجسمی، دفتر آموزش وتوسعه فعالیت های فرهنگی و هنری، بنیاد رودكی و كارگروه ساماندهی مد و لباس بعد از نماز ظهر و عصر در نمازخانه معاونت امور هنری برگزار میشود.
منبع:

1398/06/11
19:13:01
5.0 / 5
4614
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است