علیرضا رییسیان با مهر مطرح كرد؛

ركوردزنی ها در سینما قلابی است، تا اختتام دولت روحانی فیلم نمی سازم

ركوردزنی ها در سینما قلابی است، تا اختتام دولت روحانی فیلم نمی سازم هنر شهر: علیرضا رییسیان كارگردان فیلم سینمایی مردی بدون سایه عنوان نمود كه نسبت به شرایط فرهنگی كشور معترض است و در صورت عدم تغییر شرایط تا اختتام دولت روحانی دیگر فیلم نخواهد ساخت.علیرضا رییسیان كارگردان فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» كه این روزها در حال اكران است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه اكران این اثر اظهار داشت: من از میزان مخاطبان و رضایتمندی آنها خیلی راضی هستم ولی از چیدمان اكران و این نوع گروه بندی اصلا راضی نیستم و به نظرم ایرادهای جدی دارد این نوع گروه بندی برای نخستین بار توسط آقای داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی وقت صورت گرفت به این شكل كه هفت سرگروه به وجود آمد در صورتیكه قبل از این ۶ گروه نمایشی داشتیم.
این كارگردان در توضیح بیشتر اظهار داشت: صاحبان بسیاری از این سرگروه ها، خودشان دفتر پخش دارند و این موجب می شود هم فیلم های خودشان را در این سرگروه ها اكران می كنند از همین رو این فاجعه موجب شد ما ریزش مخاطب داشتیم مقصر اصلی این ماجرا هم آقای داروغه زاده است چون این گروه بندی را ایشان ایجاد كرد و شورای صنفی هم آنرا ادامه داد.
سالن سینما سالن وزنه برداری نیست!
وی با اشاره به اینكه چیدمان اكران غلط است، اضافه كرد: هم اكنون حجم زیادی از فیلم ها پشت خط اكران مانده اند و باید پس از آبان وضعیت نامناسب سینما را دید از طرف دیگر در فصل تابستان شاهد فیلمسوزی بودیم كه این كار علاوه بر خسارت به فیلمسازان، لطمه فرهنگی هم دارد. باید عنوان كنم برخی سالن های سینما را با سالن های وزنه برداری اشتباه گرفته اند و مدام از ركورد فیلم هایشان می گویند این در شرایطی است كه حداقل در وزنه برداری ركوردها واقعی است اما در سیما بسیاری از ركوردها دروغین و قلابی است. در این میان آنچه كه اهمیت دارد این است كه فیلم های استاندارد و دارای مایه های اجتماعی به شدت در حال لطمه دیدن هستند و این حاصل دخالت ارشاد در چیدمان اكران است.
رییسیان عنوان كرد: من از فروش «مردی بدون سایه» راضی هستم كدام فیلمی همزمان با ما اكران شد و وضعیت بهتری پیدا كرد؟ آقای سرتیپی بعنوان مدیر دفتر پخش این فیلم هم از فروش بسیار راضی هستند البته ما توقع باكس آفیس نداریم ولی به نظرم «مردی بدون سایه» بعنوان یك فیلم جدی موثر فروش خوبی را تجربه كرده است ضمن اینكه این فیلم در شرایطی به نمایش درآمد كه ما با مسایلی مانند آخر شهریور، ماه محرم، شروع مدارس و دانشگاه ها و عدم تبلیغات مناسب رو به رو بودیم.

وی با اشاره به تبلیغات تلویزیونی این اثر عنوان كرد: تلویزیون بسیار به ما كم لطفی كرد و داستان این كم لطفی ها همچنان ادامه دارد البته این اتفاق برای دیگر فیلم ها هم رخ داده است و نابرابری در تبلیغات تلویزیونی بیداد می كند. با عنایت به اینكه تلویزیون یك رسانه انحصاری است كاری كه با شما بعنوان یك فیلمساز می كنند واقعاً جای تعجب دارد برای مثال نوع چیدمان تیزرها، زمان بندی پخش و اعمال سلیقه در آنها به وضوح دیده می شود.
برای تفریح به اسپانیا نرفتیم!
كارگردان «دوران عاشقی» درباره فیلمبرداری بخش هایی از «مردی بدون سایه» در اسپانیا توضیح داد: شخصیت اصلی این فیلم باید از نظر مكانی با همسرش فاصله طولانی می داشت وگرنه همسرش می توانست به سراغ او رود و حقیقت را از نزدیك كشف كند بدین سبب این فاصله باید طوری می بود كه نمی توانست به راحتی به او دسترسی داشته باشد از همین رو فیلمبرداری در اسپانیا دقیقا با سوژه فیلم مرتبط بود ما حتی برای این مساله برنامه ریزی كردیم كه در یك جشن كارناوال مانند در اسپانیا باشیم چون درام اصلی «مردی بدون سایه» در آنجا اتفاق می افتاد بدین سبب برای تفریح به آنجا نرفتیم ضمن اینكه ما گروه حرفه ای و یك اسپانسر در آنجا داشتیم.
وی درانتها با اشاره به دیگر فعالیت هایش توضیح داد: هم اكنون نسبت به شرایط فعلی معترضم و اگر این شرایط همچنان وجود داشته باشد فكر نمی كنم تا اختتام دولت روحانی فیلم بسازم؛ این یك نوع اعتراض است چونكه شرایط فرهنگی در این دولت، اصلا در حد و اندازه فرهنگ ایران نیست.


منبع:

1398/07/22
18:53:52
5.0 / 5
3599
تگهای خبر: برنامه , تبلیغات , جشن , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است