خانه تكانی ها ادامه دارد؛

تغییرات چراغ خاموش در بنیاد رودكی

تغییرات چراغ خاموش در بنیاد رودكی هنر شهر: بعد از انتصاب مهدی افضلی بعنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودكی، چند جابه جایی كه چندان در حوزه رسانه ها مطرح نشد نیز در بدنه هیات امنا و هیات مدیره این مجموعه اتفاق افتاده است.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، بعد از انتصاب مهدی افضلی مدیرعامل پرنفوذ «موسسه توسعه هنرهای معاصر» بعنوان مدیرعامل مجموعه بنیاد فرهنگی هنری رودكی، چند جابه جایی كم سروصدا و به اصطلاح چراغ خاموش نیز در بدنه هیات امنا و هیات مدیره این مجموعه اتفاق افتاده كه بااینكه اطلاعات این جابه جایی ها در سامانه اینترنتی بنیاد رودكی از حدود یك ماه پیش ثبت شده اما خبر رسمی در خصوص این انتصابات و تغییرات به رسانه ها انعكاس داده نشده است.
این در حالی است كه شنیده ها حاكی از آنست كه مهدی افضلی بطور همزمان، همچنان بعنوان مدیر موسسه توسعه هنرهای معاصر نیز به رتق و فتق امور مشغول بوده و تا زمان معرفی مدیر جدید این مجموعه پرحاشیه (كه آینده اش چندان روشن نیست)، كارهای مربوطه را انجام می دهد.
براساس اطلاعات مندرج در سامانه اینترنتی بنیاد فرهنگی هنری رودكی تا مردادماه سال جاری سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنا، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی، علی اصغر كاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرتضی كاظمی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای هیات امنای بنیاد رودكی را تشكیل می دادند. اما برمبنای تازه ترین تغییرات صورت گرفته در این تركیب به عموما با محوریت مسئولیت های حقوقی افراد شكل گرفته، لادن حیدری معاون فعلی توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگزین علی اصغر كاراندیش شده است.
بر اساس این گزارش در تركیب هیات مدیره بنیاد هم كه از سه عضو تشكیل شده و با پیشنهاد رئیس و تصویب هیأت امنا، برای مدت دو سال انتخاب می شوند، تغییرات بی سروصدایی صورت گرفته كه طی آن مرتضی كاظمی بعنوان رئیس هیات مدیره، ابوالقاسم ایرجی كجوری عضو هیات مدیره و علی غیاثی ندوشن مدیركل استان های وزارت ارشاد و سرپرست سابق اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در تاریخ ۱۷ شهریور بعنوان اعضای جدید هیات مدیره بنیاد رودكی انتخاب شدند. قبل از این ابوالقاسم ایرجی رئیس هیات مدیره، سید محمد شاهنگیان نایب رئیس هیات مدیره، محمود عزیزی و علی اكبر صفی پور اعضای هیات مدیره بنیاد فرهنگی هنری رودكی را تشكیل می دادند.
هیات مدیره بنیاد فرهنگی هنری رودكی نیز از سه عضو تشكیل می شود كه با پیشنهاد رئیس هیات امنا و تصویب هیات امنا برای مدت ۲ سال انتخاب می شوند. وظایف هیات مدیره در اساسنامه بنیاد شامل حفظ مصالح و منافع بنیاد، بررسی و تشكیلات و نمودارهای سازمانی و بخشنامه های مالی و معاملاتی و اداری و برنامه های جذب نیروی انسانی و پیشنهاد آن به هیات امنا، بررسی، پیشنهاد و تصویب انعقاد هرگونه قرارداد در حدود اعتبارات و وظایف پیش بینی شده، بررسی و تایید گزارش های مالی، حساب و صورت های مالی سالانه برای طرح در هیات امنا، افتتاح حساب در بانك ها و موسسات اعتباری به نام بنیاد، بررسی و تصویب ستاندن تسهیلات و انواع مشاركت ها به پیشنهاد مدیرعامل و ارائه صورت های مالی سالانه بنیاد به هیات امنا است.
بنیاد فرهنگی هنری رودكی فعالیت خودرا از آبان ماه سال ۸۲ با مصوبه مجلس شورای اسلامی با ادغام واحدهای مجموعه تالار وحدت و مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی (برج آزادی) در چارچوب موسسه عمومی غیردولتی، با هدف پیشرفت و توسعه هنر هم تراز با شأن تاریخی، دینی و ملی هنر در این سرزمین و برخورداری آن از موقعیت و اعتبار ملی و بین المللی شروع كرد.
نخستین مدیرعامل بنیاد رودكی مهدی مسعود شاهی بود كه تا آخر سال ۸۶ مدیریت این بنیاد را بر عهده داشت و بعد از او نیز علی اصغر امیرنیا، حسین پارسایی، حسین سیفی، بهرام جمالی، علی اكبر صفی پور مدیریت این نهایت را به عهده داشته اند.
مهدی افضلی از روز دوم مهرماه سال جاری عهده دار مسئولیت مدیریت بنیاد رودكی است.


منبع:

1398/07/30
19:24:39
5.0 / 5
4483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است