كارگردان سینما و تلویزیون:

فیلمبرداری قسمت هایی از سریال نفوذ در قزوین كلید خورد

فیلمبرداری قسمت هایی از سریال نفوذ در قزوین كلید خورد به گزارش هنر شهر كارگردان و نویسنده سریال تلویزیونی نفوذ اظهار داشت: فیلمبرداری قسمت هایی از سریال تلویزیونی نفوذ در لشكر ۱۶ زرهی قزوین شروع شد.


به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، سریال «نفوذ» به كارگردانی جواد شمقدری در مرحله پیش تولید و فیلمبرداری قرار دارد و تحقیقات این سریال توسط شمقدری حدود ۴ سال طول كشیده است. لوكیشن های این سریال در تهران و حدود ۵۰ لوكیشن در لواسانات، جنوب و شمال تهران در نظر گرفته شده و ساخت سازه اصلی سفارت آمریكا در شهرك سینمایی غزالی انجام شده كه ابتدا لوكیشن های داخلی مقابل دوربین می رود، سپس گروه تولید به شهرهای گنبد، مریوان و كردستان و در آخر هم به شهرك سینمایی خواهد رفت. با استقرار تیم كارگردانی و بازیگران در یكی از واحدهای مسكونی لشگر ۱۶ زرهی قزوین قسمت هایی از سریال كه به حوادث كردستان و مریوان خواهد پرداخت در این پادگان نظامی فیلمبرداری می شود. جواد شمقدری نویسنده و كارگردان سریال در حاشیه فیلمبرداری از یكی از صحنه های داخلی در لشكر ۱۶ زرهی قزوین گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۷۰ درصد از این سریال فیلمبرداری شده و بخشی از آن با مشاركت ارتش انجام می شود كه با همكاری لشكر ۱۶ زرهی قزوین بخش هایی از آن در منطقه نظامی تصویربرداری می شود.
وی یادآورشد: قصه فیلم در بحبوحه انقلاب تا تسخیر لانه جاسوسی و ۹ ماهه اول انقلاب است و این سریال حضور ارتش در حوادث گنبد و حوادث كردستان را هم بررسی می كند كه بخشی از صحنه های كردستان و مریوان در قزوین فیلمبرداری می شود و بخشی از وقایع در سایت جاسوسی كنگان است كه سالهای سال دست آمریكا بود و پس از انقلاب به كار جاسوسی ادامه می دادند كه یك سرهنگ نیروی هوایی هست كه به مأموریت می رود و به شكلی سایت كنگان در اختیار نیروهای انقلاب قرار می گیرد. شمقدری خاطرنشان كرد: با برنامه ریزی انجام شده حدود ۱۰ روز در پادگان قزوین خواهیم بود و شاید چند روز كارمان اضافه شود و در این میان هوانیروز آبیك هم با ما همكاری خواهد نمود و در آبیك هم فیلمبرداری داریم و امكان دارد بخشی از كار در اطراف شهرستان قزوین و ارتفاعات شمالی شهر فیلمبرداری شود. وی اظهار داشت: اصل قصه از ۲۲ بهمن ۵۷ تا ۱۳ آبان ۵۸ است و به حوادث پیش از انقلاب هم می پردازد و دخالت آمریكا در ارتش و تقابل و تضاد موجود بین ارتش ایران و مستشاران آمریكایی نشان داده می شود و مراحل آزادی ارتش در دوران انقلاب هم به تصویر كشیده می شود.
شمقدری اظهارداشت: تولید سریال «نفوذ» در سه مرحله پیشبینی شده كه فاز اول در دوران پیش از انقلاب شروع شده و تا زمان تسخیر لانه جاسوسی طول می كشد و در مراحل بعدی به حوادث گروگان گیری تا كودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی می پردازد كه پیشبینی می نماییم تولید فاز اول دو سال طول بكشد. وی بیان كرد: داستان این سریال به سال ۵۷ مربوط می شود و به مدت ۸ ماه در مقطع انقلاب، نفوذ آمریكایی ها را در عرصه های مختلف رژیم ستم شاهی و مبحث قانون كاپیتولاسیون را نشان داده است و كوشیده ایم تا دخالت های آمریكا در ایران را نشان دهیم و قانون كاپیتولاسیون را زیر سوال برده ایم و همه مسائل مطرح شده در سریال بر مبنای مستندات تهیه شده است.

شمقدری در مورد دست اندركاران و بازیگران این سریال هم اظهارداشت: محسن علی اكبری» تهیه كننده سریال است و بازیگران هم شامل: امین اسكندریان (مهدی نقش اول سریال)، كیمیا اكرمی (محبوبه نقش اول زن)، احمد نجفی (پرویز)، حمید گودرزی (نفیسی)، رحیم نوروزی (سُرخو)، علیرام نورایی (بكتاش)، صالح میرزا آقایی (سرهنگ شریف زاده)، شهره لرستانی (مادر محبوبه)، زهرا سعیدی (مادربزرگ مهدی)، جلیل فرجاد (دانشفر)، ماشاله شاه مرادی (حاج عرفان)، كاوه سماك باشی (سروان عباسی)، سید امیر حسام شجاعی (حجت الاسلام سید عباس موسوی قوچانی)، شیوا بلوچی (شهره)، نجوا صاحب الزمانی (ثریا)، فاطمه بیگی (ناهید)، محمد جواد جعفرپور (قاسم)، جلال فاطمی (سرهنگ دیویس) بازیگران ایرانی این سریال و فیلیپ ساتركین (مایكل مترینكو)، سامی بابو (چارلز جونز) از بازیگران خارجی این سریال هستند. نویسنده و كارگردان سریال «نفوذ» اظهار داشت: شاید برای تهیه نسخه سینمایی این اثر هم اقدام نماییم.
سایر عوامل این سریال عبارتند از: نویسنده و كارگردان جواد شمقدری، مهدی ارگانی مشاور و ناظر پروژه، محمود غلامی مجری طرح، عبدالحمید قدیریان مدیر هنری، حمیدرضا همتی مدیر برنامه ریزی و دستیار اول كارگردان، هادی شلال وند مدیر تصویربرداری، شهریار بحرانی مدیر تدوین، داریوش صالحیان طراح گریم، عباس رستگارپور مدیر صدابرداری، علی نصیری نیا طراح صحنه، بهار مومنی طراح لباس، داوود رسولیان طراح جلوه های ویژه میدانی، بهنام خاكسار جلوه های كامپیوتری، بهنام جعفرپور دستیار دوم كارگردان، حسین كشاورزی جانشین مدیر تولید، داوود ناظمی دستیار تولید، علی علی اكبری دستیار تولید، اصغر جبارپور مدیر تداركات، امیرحسین مدرس دستیار برنامه ریز، مهدی نبی زاده عكاس سریال است. این سریال در ۴۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای تولید می شود كه در بهمن ماه امسال در سالگرد تسخیر لانه جاسوسی از شبكه یك سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

1398/08/01
17:25:25
5.0 / 5
3643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است