ابراهیمی تركمان:

نامه رهبری به جوانان اروپا وآمریكا فراهم ساختن زمینه های عقل گرایی است

نامه رهبری به جوانان اروپا وآمریكا فراهم ساختن زمینه های عقل گرایی است به گزارش هنر شهر ابراهیمی تركمان درادامه نشست كارشناسان شورای عالی امور مذهبی با سوژه «بررسی مسائل مستحدثه» اظهار داشت: نامه رهبرمعظم انقلاب به جوانان اروپا وآمریكا فراهم ساختن زمینه های عقل گرایی وخرد ورزی میان نسل جوان است.به گزارش هنر شهر به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی تركمان درادامه سخنان خود دینداری رانقطه تعادل فضیلت برشمرد وبه وجوه فضیلت و ابعاد آن اشاره نمود و اضافه كرد: دین داری نقطه تعادل فضیلت است وافراط وتفریط دو وجه اطراف آن است. افراط و تفریط دردینداری زمینه ظهور رذیلت را فراهم می سازد.

وی درادامه به اهمیت تفكر و تعقل دردین اشاره نمود و اضافه كرد: عقل و تفكرترازی برای جدایی فضیلت ازرذیلت است. انجام امور بدون درنظر گرفتن قوه عقل و استدلال افراط و تفریط را به دنبال خواهد داشت.

ابوذر ابراهیمی تركمان درادامه سخنان خود به نامه رهبرمعظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان جهان اشاره نمود و اظهار داشت: حضرت آیت الله خامنه ای درنامه خود به جوانان اروپا وآمریكا آنها رادعوت به خواندن متون اصلی دینی و تدبر درآن كردند.

وی نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان اروپا و آمریكارا دعوتی برای توجه جوانان جهان به متون اصلی اسلامی و تدبر درآن متون دانست و آنرا فرصتی برای فراهم ساختن زمینه های عقل گرایی و خرد ورزی میان نسل جوان قلمداد كرد.

رییس هیئت علما و اندیشمندان ایران درتركیه برضرورت آموزش و هدایت جوانان اظهار داشت: آموزش آنان باید بر طبق تعالیم پیامبر مكرم اسلام باشد و تدبر درقرآن و معارف اصیل اسلامی گامی مهم در تحقق این اصل است.

اولین نشست كارشناسان شورای عالی امور مذهبی با سوژه «بررسی مسائل مستحدثه» به ریاست ابوذر ابراهیمی تركمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اكرم كلش، رئیس شورای عالی امور دینی سازمان دیانت تركیه و تعدادی از اساتید دینی دو كشوردرسالن كنفرانس این سازمان انجام شد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در راس هیئت بلند پایه به منظور امضای تفاهمنامه میان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت جمهوری تركیه در سفری دو روزه از تركیه بازدید می نماید. افتتاح نمایشگاه قرآنی، برگزاری كنفرانس خبری مشترك و امضای تفاهمنامه و ملاقات و گفتگو با مسؤلین فرهنگی و دینی دو كشور از برنامه های این سفر می باشد.

منبع:

1398/10/07
10:00:56
5.0 / 5
3779
تگهای خبر: آموزش , برنامه , فرهنگی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است