عقیل به سردار شهید قاسم سلیمانی تقدیم شد

عقیل به سردار شهید قاسم سلیمانی تقدیم شد به گزارش هنر شهر مستند عقیل به كارگردانی بهزاد شیخ به روح شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تقدیم شد.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی مجموعه پیام رسان حكمت و اندیشه، مستند داستانی «عقیل» سه شنبه ۱۷ دی ماه ۹۸ در حالی روی پرده نقره ای رفت كه با استقبال همراه بود. عوامل این اثر قبل از اكران، آنرا به روح شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تقدیم كرده بودند.
«عقیل» تلاشی برای نشان دادن گمگشته زمانه ما یعنی معنویت است. همه چیز از انگشتری آغاز می شود كه به نیت تقدیم به حرم امام حسین(ع) ساخته شده بود اما صاحب آن، یعنی پدر عقیل عمرش به دنیا نبود تا نذرش را ادا كند. عقیل با هزار و یك سوال در ذهنش، برای رساندن انگشتر پدر به حرم امام حسین(ع) وارد مسیر پیاده روی اربعین می شود و باوجود نرسیدن به مقصد، به مقصود می رسد.
به اعتقاد عوامل این اثر، اگر مردان بزرگی همچون شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در میان ما نبودند، ایرانی ها نمی توانستند واقعه ای همچون پیاده روی بزرگ اربعین را از نزدیك مشاهده كنند و یقینا ساخت این قبیل آثار هم ممكن نبود. بدین منظور این اثر پیش از اكران عمومی به روح پرفتوح آن سرداران شهید تقدیم شد.
كارگردان این مستند داستانی عزم خویش را بر آن داشته است تا ضمن جستجوی معنویت در روزگار كنونی، همدلی و هم زبانی را كه نیاز امروز ملت های مسلمان است بعنوان یك لزوم در اثر خود بگنجاند.
بخشی از مستند داستانی «عقیل» در كشور عراق تهیه شده بود و از این حیث می توان آنرا یك اثر برون مرزی تلقی نمود كه با همكاری تمامی اعضای مجموعه پیام رسان حكمت و اندیشه به انجام رسید.
در حال حاضر تعداد خیلی از معاودین همچون «عقیل» در كنار ما زندگی می كنند. عقیل داستان ابومهدی المهندس هاست كه بدون قید و بندهای جغرافیایی برای انسانیت و عزت، خویش را وقف كردند.
در آخر اكران این مستند داستانی، عوامل این اثر آنرا گامی برای آغاز تولیدات سینمایی و حضور در جشنواره فیلم فجر عنوان كردند كه در حال فراهم سازی مقدمات آن هستند.
مستند داستانی «عقیل» به كارگردانی بهزاد شیخ، تهیه كنندگی امیرحسن خواجوی، تصویربرداری مجتبی حسن زاده و روایتگری عقیل بهرامی روز سه شنبه ۱۷ دی ماه، ساعت ۱۴ در سالن دوم سینما فلسطین در چارچوب دهمین جشنواره فیلم مردمی «عمار» در بخش بیداری اسلامی، اكران شد.

1398/10/18
18:57:53
5.0 / 5
3768
تگهای خبر: تصویر , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است