شركت 3800 نفر در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی دارالقرآن امام علی(ع)

شركت 3800 نفر در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی دارالقرآن امام علی(ع) به گزارش هنر شهر ایسنا/قم مدیرسیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین المللی دارالقرآن امام علی(ع) از ثبت نام 5670 نفر و شركت 3800 نفر در این مسابقات خبرداد.


محمدرضا پور معین امروز در مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین المللی دارالقرآن امام علی(ع) ویژه بانوان یادبود سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی كه در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد، به عرضه گزارشی از نحوه برگزاری این مسابقات پرداخت و تصریح كرد: برای برگزاری این دوره از مسابقات در رشته های حفظ كل، حفظ 20 جزء، حفظ ده جزء و قرائت تحقیق و ترتیل از 20 روز گذشته فراخوان دادیم.
مدیر سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین المللی دارالقرآن امام علی(ع) با اشاره به ثبت نام بیشتر از 5 هزار 670 نفر در سایت این مسابقات اظهار داشت: 20 درصد از این تعداد به علل مختلف من جمله شرایط آب و هوایی در این مسابقات شركت نكردند و درمجموع حدود 3 هزار و 800 نفر در این مسابقات شركت كردند.
وی بیان نمود: بیشترین فراوانی شركت كنندگان در این دوره از مسابقات مربوط به استان های قم، اصفهان و تهران بودند و قریب به هزار و 396 نمره حدنصاب 85 را گرفتند كه به همه آنها جوایز نقدی اهدا شد.
پور معین با اشاره به داوری مسابقات توسط 44 داور ملی و بین المللی ابراز كرد: از خصوصیت ها و تفاوت های این دوره از مسابقات، در اختیار گذاشتن داور راهنما برای شركت كنندگان بود كه با نقاط ضعف و قوت خود آشنا گردند.
مدیر سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین المللی دارالقرآن امام علی(ع) با تاكید بر ارتباط دائم با تمامی شركت كنندگان افزود: شعار فصل جدید مسابقات«كیفیت و تحول» بوده و برای نونهالان هم برنامه های ویژه ای خواهیم داشت.
وی از برگزاری مسابقات دوره برادران از بیستم لغایت بیست و ششم بهمن ماه اطلاع داد و اظهار داشت: ثبت نام شركت كنندگان این دوره از مسابقات تا دوازدهم بهمن ماه تمدیدشده است.
مدیر سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین المللی دارالقرآن امام علی(ع) با انتقاد از تعداد پایین حافظان قرآن كریم در كشور تصریح كرد: ایرانیان در زمینه حفظ قرآن در بین كشورهای اسلامی رتبه آخر را دارند.
پور معین اضافه كرد: برخی كشورهای اسلامی مثل پاكستان بیشتر از 8 میلیون حافظ قرآن كریم دارد، این در شرایطی است كه تعداد حافظان كشورمان 10 الی 15 هزار نفر هستند.1398/11/11
00:23:24
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: برنامه , سایت , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است