در گزارش هنر شهر عنوان شد؛

جبران خسارت تئاتری ها با فرصت اجرای نوروزی

جبران خسارت تئاتری ها با فرصت اجرای نوروزی به گزارش هنر شهر مدیركل هنرهای نمایشی با اشاره به برگزاری جلسه با مدیران سالن های خصوصی و دولتی، اعلام نمود طی این جلسه نظرات خوبی درباره پشتیبانی از سالن ها و گروه های تئاتری در سراسر كشور عنوان شد.شهرام كرمی مدیركل هنرهای نمایشی درباره جلسه برگزار شده عصر امروز سه شنبه ۶ اسفندماه با مدیران سالن های دولتی و خصوصی درباره رسیدن به راهكارهایی حمایتی از گروه های تئاتری و همینطور سالن های خصوصی در شرایط پیش آمده تعطیلی الزامی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس كرونا، به خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز با عنایت به بحران ویروس كرونا كه بعنوان معضلی جهانی شناخته می شود و اغلب شهرهای كشور هم درگیر آن هستند، جلسه ای را با مدیران سالن های تئاتر دولتی و خصوصی داشتیم تا همه بخش ها و جوانب مبحث و همینطور راهكارهای مورد نیاز برای پشتیبانی از گروه ها و سالن های نمایشی را مورد بررسی قرار دهیم.
وی درباره موضوعات مطرح شده در این نشست توضیح داد: موضوعات مختلفی در این نشست عنوان شد كه مهمترین آنها فراهم كردن شرایط لازم برای سلامتی رجوع كنندگان به سالن های نمایشی بود و مقرر شد برای آماده سازی سالن ها، نسبت به دستورالعمل های بهداشتی اقدامات لازم صورت گیرد تا سالن های تئاتری بعنوان فضایی امن برای مخاطبان قلمداد شوند.
كرمی افزود: با عنایت به تعطیلی یك هفته ای كه طی آن گروه های تئاتری و سالن های خصوصی خیلی متضرر می شوند، درباره اینكه در صورت تمدید تعطیلی ها چه برنامه ریزی و راهكارهایی را باید مدنظر قرار دهیم هم صحبت شد. ضمن اینكه درباره نقش حمایتی اداره كل هنرهای نمایشی در قبال گروه ها و سالن ها هم تاكید شد و ما هم نسبت به نقش حمایتی خود پیگیر خواهیم بود تا گروه ها و سالن ها كمتر متضرر شوند.
مدیركل هنرهای نمایشی با اشاره به اینكه طی این جلسه قرار شد سالن ها در مورد تمدید اجراهایی كه با تعطیلی یك هفته ای مواجه گشتند برنامه ریزی لازم را داشته باشند، بیان نمود: نكته سوم مطرح شده این بود كه اگر تعطیلی سالن های تئاتری تداوم پیدا كند، برای سال آینده چگونه برنامه ریزی های اجرایی را انجام دهیم.
كرمی كه در این نشست میزبان مدیران سالن های تئاتر فعال شهر تهران شامل دولتی و خصوصی بود، درباره وضعیت پشتیبانی از گروه های تئاتر و سالن های تئاتری شهرهای دیگر كشور هم اظهار نمود: ادارات كل ارشاد استان ها در سراسر كشور می توانند در زمینه پشتیبانی از گروه ها و سالن های شهرهای مختلف تأثیرگذار باشند ازاین رو در كوشش برای برنامه ریزی با ادارت كل ارشاد در این حوزه هستیم. این روند سبب می شود تا بحران تعطیلی سالن ها طی یك هفته را در سراسر كشور به حداقل برسانیم.
وی درباره امكان در نظر گرفتن اجرای گروه های تئاتری در سالن های دولتی از اول فروردین ۹۹ برای جبران اجراهای كسر شده، خاطرنشان كرد: ما هر ساله برنامه فعالیت سالن های دولتی تئاتر را از ۵ فروردین داریم. سال جاری با عنایت به شرایط پیش آمده مشكلی برای اجرای آثار از اول فروردین ۹۹ در سالن های دولتی را نداریم. اگر كارهای پرمخاطب داشته باشیم این امكان برای گروه ها فراهم است.
مدیركل هنرهای نمایشی در انتهای سخنان خود درباره وضعیت توقف یا تداوم تعطیلی سالن های تئاتری در هفته آینده، اظهار داشت: هنوز اطلاع دقیقی از این امر نداریم و منتظریم تا در هفته آینه طبق دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عمل نماییم.

1398/12/06
23:47:43
5.0 / 5
3364
تگهای خبر: برنامه , تئاتر , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است