فیلم های نوروزی شبكه چهار مشخص شد بعلاوه تصاویر

فیلم های نوروزی شبكه چهار مشخص شد بعلاوه تصاویر به گزارش هنر شهر شبكه چهار سیما برای نوروز ۹۹، ۱۶ فیلم سینمایی از آثار سینمای ایران و جهان را برای مخاطبان پخش می كند. در میان این اسامی، نام فیلم هایی چون «بر دروازه ابدیت»، «تصنیف باستر اسكراگز»، «۱۹۱۷»، «به سوی ستارگان» و «دانكرك» به چشم می خورد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، در ادامه اطلاعات و خلاصه فیلم های نورورزی شبكه چهار سیما به نقل از روابط عمومی این شبكه آمده است:
«بر سر دروازه ی ابدیت» به كارگردانی جولیان اشنابل محصول ۲۰۱۸، ایرلند، سوئیس، انگلستان، فرانسه و آمریكا است.
خلاصه داستان: ونسان نقاشی هلندی ست كه با حمایت مالی برادرش در پاریس به نقاشی مشغول می باشد اما توجه زیادی به آثار او نشده. ونسان تصمیم می گیرد به یك روستا در جنوب فراسه برود. ولی ذهن پریشان و كارهای غیرعادی او سبب می شود او به یك مركز نگهداری از بیماران روانی فرستاده شود. ونسان پس از مدتی از آنجا ترخیص می شود و در همین دهكده و تنها در مدت ۶۸ روز بهترین آثار عمر خویش را نقاشی می كند...
ویلیام دافو و اسكار آیزاك در این فیلم ایفای نقش كرده اند.


«سكوت» به كارگردانی جان آر لئونتی محصول ۲۰۱۹ آلمان و آمریكا است.
در خلاصه داستان این فیلم علمی تخیلی آمده است، دانشمندان در حین كارهای تحقیقاتی در یك غار باستانی سبب آزادی موجودات ماقبل تاریخ می شوند. الی دختری نوجوان چند سال قبل شنوایی خویش را از دست داده و به زبان اشاره سخن می گوید. به دنبال حمله خفاش های گوشتخوار بزرگ به شهر، تصمیم می گیرند خویش را به یك منطقه امن برسانند. این موجودات مهاجم نسبت به صدا حساس هستند و با كوچترین صدایی می توانند به قربانی خود حمله ور شوند. آنها باید در سكوت كامل به دنبال راه نجاتی برای خود باشند.
استنلی توچی و كرنان شیپكا در این فیلم ایفای نقش كرده اند.«تالكین» به كارگردانی دومه كاروكسكی محصول ۲۰۱۹ آمریكا است.
در خلاصه این فیلم درام، جنگی آمده است، زندگینامه پروفسور انگلیسی جی. آر. آر. تالكین، نویسنده هابیت و ارباب حلقه ها: جان تالكین جوان، پس از فوت پدر و مادرش به همراه برادر كوچكترش به یك خانواده و زنی میانسال سپرده می شود. جان وارد دانشگاه می شود اما امكان گرفتن بورسیه را ندارد و مقرر است از دانشگاه بیرون برود. تا اینكه یكی از اساتید دانشگاه با نوشته های تالكین آشنا می شود. این استاد متوجه می شود تالكین برای شخصیت های خیالی داستانی كه خود نوشته است یك زبان عجیب و غریب اما كاملا علمی اختراع كرده است. این شخصیت های خیالی همان هابیت ها هستند كه بعدا تالكین به صورت كامل داستانی در مورد آنها می نویسد.
نیكلاس هولت و لی لی كالینز در این فیلم ایفای نقش كرده اند.


«جنگ جریان» به كارگردانی آلفونسو گومز ریخون محصول ۲۰۱۷ آمریكا است.
در خلاصه این فیلم تاریخی آمده است، داستان فیلم رقابت بین دو تن از برترین و نابغه ترین مخترعان جهان یعنی توماس ادیسون و جرج وستینگهاوس و تلاشهای تسلا برای توسعه جریان برق در مناطق مختلف است. ادیسون با كمك تسلا به دنبال گسترش برقی بدون خطر هستند اما رقیب او وستینگهاوس به دنبال ارائه برقی ارزان است. ادیسون كه تجارت و جنگ جریان برق را به رقیبش باخته است. از پشت صحنه با كمك چند روزنامه نگار تلاش می كند به همه ثابت كند برق وستینگهاوس كشنده است. حتی ادیسون برای اثبات حرفش و برخلاف میل باطنی اش به ساخت صندلی اعدام برای بهره گیری در زندان و با جریان برق وستینگهاوس كمك می نماید به شرط آنكه نامش مخفی بماند اما...
بندیكت كامبریج، مایكل شنون و نیكولاس هولت در این فیلم ایفای نقش كرده اند.«ادموند» به كارگردانی الكسی میچالیك محصول ۲۰۱۸ فرانسه و بلژیك است.
در خلاصه این فیلم تاریخی آمده است، دسامبر ۱۹۸۷، پاریس (ادموند روستاند) نویسنده نمایش نامه های نه چندان موفق، هنوز به سن ۳۰ سالگی نرسیده اما همسر و دو فرزند دارد كه باید از پس هزینه های آنها بر بیاید او چاره ای ندارد هر طور شده یك نمایش نامه پرفروش بنویسد. تا اینكه در عین نا امیدی، ناگهان یك هنرپیشه معروف كه دو سرمایه گذار دارد، یك پیشنهاد اعجاب انگیز به ادموند می دهد...
توماس سولیورس، الكسی میشالیك و اولیور گوآرمت در این فیلم ایفای نقش كرده اند.«تصنیف باستر اسكراگز» به كارگردانی برادران كوئن محصول ۲۰۱۸ آمریكا است.
این فیلم كه در هفتاد و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز در بخش اصلی حضور داشت، شامل روایت شش داستان كوتاه است؛ در نخستین داستان یك قانون شكن مردم گریز به نام باستر اسكراگز كه فكر می كند بهترین هفت تیر كش منطقه است، پس از در گیری لفظی در یك كافه در گیر دوئل شده و در نهایت كشته می شود. در داستان دوم یك كابوی جوان در راه سرقت از یك بانك توسط بانكدار مضروب و بی هوش شده و سپس دادگاهی و به اعدام محكوم می شود و باوجود فرار از این مخمصه خیلی زود به جرم دیگری اعدام می شود
داستان سوم یك مرد دوره گرد كه با اجرای نمایش و روایت خوانی یك جوان معلول بدون دست و پا، كسب درآمد می كند پس از عدم اقبال مخاطبان به داستان های آنها و بالا رفتن هزینه ها، او یك مرغ را كه قدرت محاسبه اعداد را دارد خریده و جایگزین جوان معلول می كند.
داستان چهارم در مورد پیرمردی است كه به دنبال طلا به دشتی دور دست می رود و نهایتا موفق به پیدا كردن آن می شود ولی توسط یك گاوچران زخمی می شود. او مهاجم را كشته و نهایتا با طلا ها ی خود از دشت می رود.
داستان پنجم درباره دختری است كه با برادرش در مسافرت است. برادر او مرده و در بین راه دفن می شود. مرد جوان كه مسئول كاروان است به او علاقمند شده و به دختر پیشنهاد ازدواج می دهد. دختر قبول می كند ولی مدتی بعد با حمله سرخپوست ها، دختر از ترس اینكه به دست آنها نیفتد خویش را با گلوله می زند.
داستان ششم در مورد یك گروه ۵ نفره از مسافران یك كالسكه است كه در طول مسیر در مورد مسائل بنیادی مثل زندگی ؛ عشق و فلسفه زندگی، صحبت می كنند.
تیم بلیك نیلسون، لیام نیسون، جیمز فرانكو و تام ویتس در این فیلم ایفای نقش می كنند.


«نجات لنینگراد» به كارگردانی الكسی كوزلوف محصول ۲۰۱۹ روسیه است.
در خلاصه داستان این فیلم درام جنگی آمده است، پاییز سال ۱۹۴۱، لنینگراد در جنگ جهانی دوم در محاصره است. مقرر است ارتش روسیه مردم را با كشتی و لنج های باقی مانده از شهر خارج كنند اما آلمان ها نمی خواهند كسی زنده از لنینگراد فرار كند. سرباز جوانی به همراه نامزدش كه پرستار است مقرر است روی یكی از كشتی ها كار كند. كشتی توسط هواپیمای آلمانی مورد حمله قرار می گیرد اما سرباز جوان با شجاعت، یكی از هواپیماها را ساقط كرده و باعث نجات جان سرنشیان كشتی می شود.
مریا ملنیكووا، بوریس شرباكوف و جلامسكی در این فیلم ایفای نقش می كنند.«۱۹۱۷ هزار و نهصد و هفده» به كارگردانی سم مندس محصول ۲۰۱۹ انگلستان است.
در خلاصه داستان آمده است، جنگ جهانی اول ششم آوریل ۱۹۱۷. هنگامی كه ۱۶۰۰ سرباز و افسر در یك هنگ خویش را برای حمله به نیروهای آلمانی آماده می كنند، دو سرباز وظیفه دارند در كمترین زمان خویش را به آنها و خط مقدم برسانند و از حمله نیروهای خودی جلوگیری نمایند چون عقب نشینی آلمان ها یك تله است و نیروهای آلمانی برای در هم كوبیدن این حمله كمین كرده اند. دو سرباز به راه می افتند و به دل خط می زنند در میان راه یكی از آنها در حالیكه می خواهد به خلبان آلمانی كمك نماید، كشته می شود ولی سرباز دیگر...
جرج مكای، دین چالز چیمن، بندیكت كامبریج و كالین فرث در این فیلم ایفای نقش می كنند.
این فیلم توسط بنیاد فیلم آمریكا و هیات ملی بازنگری فیلم، جزو ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ ارائه شد. فیلم یك موفقیت در گیشه بود و در سراسر جهان ۳۶۲ میلیون دلار فروش كرد در حالیكه بودجه ساختش ۹۰ میلیون دلار است. ۱۹۱۷ در هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب در سه رشته بهترین فیلم درام، بهترین كارگردانی و بهترین موسیقی متن نامزد دریافت جایزه شد كه فقط در كسب جایزه موسیقی ناكام ماند. همینطور در نود و دومین دوره جوایز اسكار، فیلم در ۱۰ رشته همچون بهترین فیلم، بهترین كارگردانی، بهترین فیلم نامه غیراقتباسی نامزد دریافت جایزه اسكار بود كه در نهایت سه جایزه بهترین فیلم برداری، بهترین جلوه های ویژه و بهترین میكس صدا را به خود اختصاص داد.
«پیغام رسان» به كارگردانی ولادیسمشو پاسیكووسكی محصول ۲۰۱۹ لهستان است.
در خلاصه داستان این فیلم تاریخی جنگی آمده است، ژان نواك افسر ارتش لهستان است كه در انگلیس سپری می كند. وی در اواخر جنگ جهانی دوم مامور می شود به لهستان باز گشته و هسته های مقاومت را شكل دهد. وی در باز گشت در می یابد كه جاسوس های آلمانی در تشكیلات مقاومت نفوذ كرده اند و به دنبال كشتن وی و نابودی هسته ی مقاومت هستند اما ژان با یافتن جاسوس، راه را برای سازماندهی نیرو ها هموار كرده و نهایتا با نیرو های خودی به جنگ شهری با آلمانی ها پرداخته و آنها را مجبور به عقب نشینی می كند.
بردلی جیمز و فیلیپه تلوكینسكی در این فیلم ایفای نقش می كنند.


«شهر دروغ ها» به كارگردانی برد فورمن محصول ۲۰۱۸ انگلستان و آمریكا است.
در خلاصه داستان این فیلم جنایی، پلیسی آمده است، بیست سال پیش در لس آنجلس دو خواننده سیاه پوست، معروف به بیگی و توپك شكور با اندكی فاصله به قتل می رسند. راسل پول مامور این پرونده هر چقدر جلوتر می رود متوجه می شود مدارك و شواهد توسط پلیس های فاسد لس آنجلس از بین رفته اند. وی در می یابد پلیس ها در ایام استراحت خود برای گروه های خلاف و كازینو ها بعنوان مامور حفاظت كار می كنند و این قتل ها با نظارت و یا در شیفت كاری آنها انجام شده و بنابراین به راحتی مدارك و شواهد را پاك كرده اند. از طرفی روسای پلیس لس آنجلس هم علاقه ای ندارند این مسائل مطرح شوند ازاین رو پرونده را از راسل می گیرند...
جانی دپ و فورست ویتاكر در این فیلم ایفای نقش می كنند.«به سوی ستارگان» به كارگردانی جیمز گری محصول ۲۰۱۹ آمریكا و چین است.
در خلاصه داستان این فیلم علمی و تخیلی آمده است، فضانوردی به نام (روی مك براید) مقرر است در یك مأموریت خطرناك برای جستجوی پدرش به فضا برود. پدر (روی) دو دهه پیش در یك سفر یك طرفه برای یافتن حیات به سمت سیاره نپتون رفته است. اما او و همراهانشان دیگر بر نمی گردند ؛ بعد از دو دهه، نوسانات و انرژی خطرناكی به زمین می رسد كه دانشمندان معتقدند از جانب سیاره نپتون و از فضاپیمای پدر روی ارسال شده است. این نوسانات ناگهانی انرژی امكان دارد زمین را نابود كند..
برد پیت و تامی لی جونز در این فیلم ایفای نقش می كنند.
به سمت ستارگان نامزد دریافت جایزه اسكار بهترین میكس صدا در نودودومین مراسم این جایزه شده است.«اسب های سركش» به كارگردانی لورا د كلرمون تونر محصول ۲۰۱۹ فرانسه و بلژیك است.
در خلاصه داستان این فیلم علمی و تخیلی آمده است، رومن كولمن یك مجرم سابقه دار و خشن است كه به سبب اعمال خشونت نسبت به خانواده اش در زندان به سر می برد. او و چندین مجرم دیگر مقرر است در یك مزرعه رام كردن اسب های وحشی آغاز به كار كنند. كلمن به این كار توجه نشان داده است و مقرر است یك اسب بسیار وحشی و رام نشدنی را رام كند. او رفته رفته موفق می شود به این اسب سركش نزدیك شود و در نهایت از او سواری بگیرد.
ماتیاس اسخونارتس و بروس درن در این فیلم ایفای نقش می كنند.
«من مادر هستم» به كارگردانی گرانت اسپوتور محصول ۲۰۱۹ استرالیا است.
در خلاصه داستان این فیلم علمی و تخیلی آمده است، در آینده ای دور نوع بشر در یك جنگ بزرگ با ربات ها نابود شده و یك ربات كه هوش مصنوعی دارد در تاسیساتی زیر زمینی به همراه یك دختر نوجوان و یك نوزاد تازه متولد شده زندگی می كنند. این ربات تعداد بی شماری جنین انسان را در این آزمایشگاه نگهداری می كند، او می خواهد نسل ویژه ای از انسان ها را تربیت كند چون اعتقاد دارد انسان سبب نابودی زمین و ارزش های انسانی شده است. این ربات هر جنین و هر بچه ای كه با استاندردهایش منطبق نباشد را از بین می برد. تا اینكه روزی زنی از بیرون وارد این آزمایشگاه مخفی می شود و به دختر نوجوان می گوید كه وی در یك معدن كار می كند و انسان ها بیرون از این آزمایشگاه در حال زندگی هستند. دختر همراه زن فرار می كنند اما دختر بیرون آزمایشگاه متوجه می شود زن به او دروغ گفته و از معدن و انسان های دیگر خبری نیست. دختر تصمیم می گیرد برای نجات نوزادی كه اخیرا در آزمایشگاه متولد شده به آنجا برگردد. او می خواهد برای آن نوزاد مادری كند و اجازه ندهد ربات این نوزاد را هم از بین ببرد.
هیلاری سوانك و رز بیرن در این فیلم ایفای نقش می كنند.
«دانكرك» به كارگردانی كریستوفر نولان محصول ۲۰۱۷ انگلیس، سویس، فرانسه و آمریكا است.
در خلاصه داستان این فیلم تاریخی- جنگی آمده است، ۱۹۴۰ جنگ جهانی دوم، سربازان انگلیس، كانادا، بلژیك و فرانسه در سواحل دانكرك توسط ارتش نازی آلمان ها محاصره شده اند. احتمال یك قتل عام بزرگ وجود دارد. بنابراین سربازان محاصره شده را هر طور شده باید توسط كشتی و قایق از منطقه خارج كرد. اما هواپیماهای آلمانی هر جنبنده ای را بر روی ساحل می زنند. این فیلم داستان تلاش این سربازها و فرماندهانشان برای فرار از سواحل دانكرك است.
تام هاردی، فیون وایتهد، تام گلین كارنی، جك لودن و هری استایلز در این فیلم ایفای نقش می كنند.
دانكرك، در نودمین دوره جوایز اسكار در هشت رشته نامزد دریافت جایزه بود كه در نهایت موفق شد سه جایزه بهترین تدوین صدا، بهترین تدوین و بهترین میكس صدا را به خود اختصاص دهد.شبكه چهار اعلام نموده است، تعدادی فیلم سینمایی ایرانی هم به این فهرست اضافه و اعلام خواهد شد.1398/12/20
18:12:58
5.0 / 5
3124
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است