با تكمیل عملیات سنگ فرش؛

خیابان شهریار برای اتومبیل ها مسدود شد

خیابان شهریار برای اتومبیل ها مسدود شد به گزارش هنر شهر پروژه ساماندهی جداره های تاریخی و كف سازی معابر پهنه فرهنگ و هنر رودكی با تكمیل عملیات سنگفرش خیابان استاد شهریار و انسداد این مسیر برای اتومبیل ها، وارد فاز تازه ای شد.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، همزمان با روزهای پایانی سال ۹۸ پروژه ساماندهی جداره های تاریخی و كف سازی معابر پهنه فرهنگ و هنر «رودكی» با تكمیل عملیات سنگ فرش خیابان استاد شهریار و انسداد این مسیر برای اتومبیل ها وارد فاز تازه ای شد. این در شرایطی است كه از ماه های گذشته عملیات سنگ فرش ضلع جنوبی خیابان استاد شهریار كه منتهی به تالار وحدت و ساختمان های تابعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می شد به اتمام رسید و اتومبیل ها فقط مجاز به تردد از ضلع شمالی خیابان بودند.
این در حالی است كه با اتمام عملیات سنگ فرش در ایام گذشته، این محدوده از خیابان استاد شهریار تهران هم برای عبور اتومبیل ها مسدود و عملا بعنوان یك پیاده راه برای مخاطبان تالارهای حافظ، فردوسی، هنرستان موسیقی دختران، چند واحد مسكونی، بوستان رازی، چند واحد دانشگاهی (در ضلع شمالی) و تالار وحدت، تالار رودكی و ساختمان معاونت هنری (در ضلع جنوبی) قابل بهره برداری است.
تاخیر در عملیات عمرانی تكمیل سنگ فرش خیابان شهریار تهران در چارچوب پروژه «پهنه فرهنگ و هنر رودكی» پیش از این مشكلاتی را برای عابران و تماشاگران بوجود آورده بود كه با برداشتن موانع مربوط به عملیات ساختمانی پروژه و تكمیل آن، خیابان شهریار عملا تبدیل به یك پیاده راه شده است.

یاسر جعفری معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران مرداد ماه سال ۹۸ و در ایام منتهی به آغاز این پروژه پرهزینه و زمان بر، طی گفتگویی درباره ساماندهی جداره های فرهنگی تاریخی پهنه فرهنگ و رودكی توضیح داده بود: «با توجه به اینكه از اواسط سال قبل مدیریت احیا و مرمت پهنه رودكی با تاكید كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برعهده سازمان زیباسازی قرار داده شده، جلسات مختلف با ۱۱ سازمان مسئول در این طرح برگزار و اقداماتی هم در این حوزه انجام شده است. هم اكنون مناسب سازی كالبدی بناهای تاریخی و واجد ارزش در این محدوده در حال انجام می باشد و طبق برنامه ریزی های انجام شده برای احیای پهنه فرهنگ و هنر رودكی، دو گام ساماندهی جداره های تاریخی واقع در این محدوده و همینطور كف سازی معابر آن بخصوص خیابان شهریار بعنوان ورودی شرقی پهنه رودكی از مقابل تالار وحدت تا محدوده تئاتر شهر در دستور كار قرار گرفت»
موضوع پهنه فرهنگ و رودكی همچون طرح ها و پروژه هایی است كه سال قبل در كمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفت كه این مجموعه شهرداری تهران را مكلف به انجام اقداماتی كرده است.

پهنه فرهنگی رودكی از شمال به خیابان انقلاب، از جنوب به خیابان نوفل لوشاتو، از شرق به خیابان حافظ و از غرب به خیابان حضرت ولی عصر (عج) منتهی می شود كه در آن ۳۸ ساختمان تاریخی و پرارزش شناسایی شده بنابراین مرمت و پیرایش شهری برای این محدوده در دستوركار قرار گرفته است. این پهنه با همكاری شهرداری منطقه ۱۱، سازمان زیباسازی شهر تهران، شركت توسعه فضاهای فرهنگی و دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی بعنوان یك گذر فرهنگی- هنری در تهران راه اندازی خواهد شد.

1399/01/05
23:50:13
5.0 / 5
2822
تگهای خبر: برنامه , تئاتر , خیابان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است