حمایت مركز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در نبرد با كرونا

حمایت مركز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در نبرد با كرونا هنر شهر: مركز گسترش سینمای مستند و تجربی از مستندسازانی كه با شروع بحران كرونا در ایران، همپای پزشكان، پرستاران، كادر درمانی و در صحنه مقابله با این پدیده مخرب جهانی حضور داشته اند حمایت می كند.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، با شیوع ویروس كووید ۱۹ در ایران، مركز گسترش سینمای مستند و تجربی مستندسازانی را كه در نقاط مختلف مبادرت به ضبط و ثبت وقایع این بحران كرده و در صحنه نبرد با كرونا حضور داشتند رصد كرده و ضمن تماس با آنها و پیگیری پروژه در دست تولیدشان، نسبت به پشتیبانی از این آثار اعلام نظر كرده است.
حمایت مركز گسترش از مستندهایی كه با موضوع كرونا در دست تهیه است، با ارسال طرح پژوهشی مبتنی بر ساختار فیلم، شیوه روایت، عناصر دراماتیك و همچنین ارائه دمو سه دقیقه ای از اثر تولید شده تا آن زمان و نظر مثبت شورا میسر خواهد بود؛ با این توضیح كه با شروع تعطیلات و بحث قرنطینه در كشور، كارگروهی در «مركز» تشكیل شده و این افراد در فضای مجازی، در تماس دائم با هم بوده تا ضمن اطلاع از روند تولید این آثار در گستره ملی، نسبت به بررسی طرح های جدید، بازنگری تریلرهای ارائه شده و پاسخگویی سریع به مستندسازان محترم، با اولویت زمانی و بدون بوروكراسی های معمول اقدام نمایند.
این وضعیت درباب اهالی سینمای انیمیشن نیز با سفارش تولید انیمیشن های كوتاه با موضوع كرونا به تهیه كنندگان و فعالان این حوزه توسط معاونت انیمیشن مركز گسترش شروع شده است و سایر انیماتورها هم می توانند نسبت به ارائه طرح خود به این مجموعه اقدام نمایند.
مركز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام می كند كه آماده پذیرش طرح های مستند و فیلمنامه های كوتاه انیمیشن با موضوع كرونا در ایران هست تا با قید فوریت، نسبت به بررسی و پشتیبانی از این آثار به شرط برخورداری از استانداردهای لازم و تایید شوراهای مربوطه اقدام نماید.
فیلمسازان محترم می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی «مركز» به آدرس www.defc.ir نسبت به ثبت طرح خود اقدام نموده و بوسیله همین وب سایت پیگیر آن باشند. ضمن این كه اولویت بررسی این طرح ها، ارائه دمو یا تریلر (تا ۳ دقیقه) از فیلم مورد نظر است كه فیلمسازان محترم باید بوسیله واتساپ، به شماره ۰۹۰۵۶۱۱۵۲۱۲ ارسال نمایند. باتوجه به شرایط بحرانی شیوع ویروس كرونا در كشور، لازم است فیلمسازان محترم به این نكته توجه نمایند كه صرفا طرح های در رابطه با این مساله را روی وب سایت «مركز» به ثبت رسانده و از ارائه طرح با موضوعات دیگر اجتناب كنند.


منبع:

1399/01/23
13:57:32
5.0 / 5
2776
تگهای خبر: انیمیشن , سایت , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است