مدیركل دفتر هنرهای تجسمی:

فعالیت گالری ها فعلا منعی ندارد

فعالیت گالری ها فعلا منعی ندارد همزمان كه ویروس كرونا در رقابتی نابرابر با انسان ها، با سرعت هرچه بیشتر در حال شیوع است، بعضی از كارهای فرهنگی و هنری همانند برگزاری نمایشگاه های هنری، این دفعه نه از روی اجبار، بلكه به خاطر نگرانی های اجتماعی لغو و بار دیگر به دنیای مجازی منتقل شدند؛ تصمیمی كه مدیركل دفتر هنرهای تجسمی نیز آنرا فعلا برعهده مدیران گالری ها و رویدادهای هنری می داند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، همه گیری جهانی ویروس کرونا و شدت افزایش شیوع آن در ماه های پایانی سال گذشته، موجب شد که خیلی از برنامه های فرهنگی و هنری کشور همانند برگزاری نمایشگاه های هنری لغو شوند؛ در این میان خیلی از گالری ها و رویدادهای هنری ترجیح دادند بجای آنکه دست روی دست بگذارند و منتظر رفتن کرونا شوند، فعالیتشان را به شکلی دیگر و در دنیای مجازی ادامه دهند.
بااینکه مدتی و با بهبود نسبی شرایط دفتر هنرهای تجسمی اعلام نمود که از اول اردیبهشت ماه امکان برگزاری نمایشگاه های هنری برقرار است، اما با شرط و شروطی! مثلاً اینکه دیگر از برگزاری مراسم افتتاحیه خبری نیست.
در نتیجه به مرور زمان برگزاری نمایشگاه های هنری به روال سابق بازگشت و خیلی از گالری ها به صورت جدی تری فعالیتشان را سر گرفتند، اما افزایش باردیگر میزان شیوع و افزایش آمار مبتلایان به بیماری کویید ـ ۱۹ در ایام اخیر موجب شد که بعضی از مدیران گالری ها و رویدادهای هنری همانند «نمایشگاه ۱۰۰ اثر، ۱۰۰ هنرمند» در گالری گلستان و رویداد هنری «تیرآرت» بدون هیچ گونه الزامی و به صورت داوطلبانه برگزاری حضوری نمایشگاه ها را لغو و به دنیای مجازی منتقل شوند.
در همین راستا هادی مظفری ـ مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی ـ نیز در گفت وگویی با ایسنا درباره احتمال تعطیلی گالری ها و رویدادهای عرصه هنرهای تجسمی به دنبال افزایش باردیگر میزان مبتلاشدن به بیماری کویید ـ ۱۹، اظهار نمود: ما تابع دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت و درمان هستیم و برمبنای بخشنامه ها عمل می نماییم. بر این اساس اجازه فعالیت گالری ها با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی همچنان ادامه دارد.
او اشاره کرد: در شرایط فعلی گالری ها مختار هستند که برای حفظ سلامت خود و مخاطبانشان بازدیدهای حضوری را محدود و بیشتر در فضای مجازی حضور داشته باشند.1399/04/18
14:31:22
5.0 / 5
2124
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی , گالری , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است