برگزاری نمایشگاه نقاشی تبعیض در گالری شنگرف

برگزاری نمایشگاه نقاشی تبعیض در گالری شنگرف هنر شهر: نمایشگاه گروهی نقاشی تبعیض با آثاری از 11 هنرمند نقاش از روز جمعه 14 شهریور در گالری شنگرف شروع به كار می كند.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، نمایشگاه گروهی نقاشی «تبعیض» به کیوریتوری شایان شعبان از روز جمعه ۱۴ شهریور در گالری شنگرف گشایش می یابد و تا ۲۵ شهریور ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه، آثاری از رضا بانگیز، علیرضا آدم بکان، آذرخش فراهانی، اورانوس افشاریان، حسین باختری، امیرحسن صفری، هانی نجم، مینا طاهری نژاد، ماهرخ عباسی تودشکی، عماد نوروزی و علیرضا نیکبخت به نمایش در می آید.
در استیتمنت این نمایشگاه به قلم شایان شعبان آمده است: «تبعیض، یک اصطلاح در علم جامعه شناسی است، موقعیتی که افراد در مقابل نقش ها و موقعیت های برابر از مزایای اجتماعی نابرابری برخوردار می شوند و برخی بر دیگران و بدونِ «برتری داشتن»، برتری داده می شوند. هم چنین حالتی که خاصیت ها و معیارهای انتسابی بر اساس توزیع قدرت یا ثروت قرار می گیرد؛ در شرایط تبعیض، فرصت تحرک اجتماعی یکسان برای افراد وجود ندارد و افراد در آموزش یا انتخاب شغل شرایط نابرابری دارند. از عواملی که به رشد تبعیض در جامعه کمک می کند؛ جدایی گزینی مکانی افراد جامعه از یکدیگر است. تبعیض نژادی، تبعیض جنسی، تبعیض مذهبی بعضی از انواع رایج تبعیض در جوامع بشری هستند. تبعیض، انتساب گرایی است و ضدّ شایسته سالاری و گونه ای ستمکاری است. با این وجود انسان معاصر که مدعی آزادی های اجتماعی برابری و عدالت و رعایت حقوق تمام اقشار جامعه می باشد؛ بجای خود از تمامی این شعائر فاصله چشم گیری می گیرد و خوی بدوی و حیوانی خودرا نشان میدهد. باتوجه به گستره عظیم معانی و مفهومی این واژه، نمایشگاه پیش رو مجموعه آثار چند هنرمند با جهان بینی منحصر به خود است، که هر کدام از این هنرمندان باتوجه به دیدگاه های اجتماعی و فکری و فلسفی خود دست به خلق اثری با محور «تبعیض» زده اند. مخاطب این نمایشگاه نباید که به دنبال وحدتی در بین این آثار در شکل و فرم باشد، بلکه باید بداند که تنها خاصیت واحد در انتخاب این آثار برخورد انحصاری هر هنرمند با واژه «تبعیض» بوده است.»
گالری شنگرف در خیابان شریعتی، خیابان جلفا، پس از فرهنگسرای ارسباران، کوچه ستاری، پلاک ۲ واحد ۲ قرار دارد و شنبه ها تعطیل می باشد.


منبع:

1399/06/12
08:39:46
5.0 / 5
1453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است