واكنش به تصمیم كمپانی برادران وارنر؛

انجمن كارگردان های آمریكا به اكران آنلاین فیلم ها انتقاد نمود

انجمن كارگردان های آمریكا به اكران آنلاین فیلم ها انتقاد نمود انجمن کارگردان های آمریکا نیز از تصمیم کمپانی برادران وارنر برای پخش فیلم های سینمایی سال 2021 هم زمان به صورت سینمایی و آنلاین انتقاد نمود.به گزارش هنر شهر به نقل از ورایتی، در صورتیکه هفته پیش کمپانی برادران وارنر اعلام نمود ۱۷ فیلم مهمش را که مقرر است در سال ۲۰۲۱ اکران شود همزمان در سینماها و در شبکه اچ بی او مکس به صورت آنلاین اکران می کند، انجمن کارگردان های آمریکا این تصمیم را زیر سوال برد.
راسل هالندر مدیرعامل این انجمن با ارسال نامه ای برای مدیر عامل وارنر برادرز خواهان برگزاری نشستی برای این طرح شد و اصرار کرد که اکران آنلاین می تواند چقدر ارزش های فیلم را پایین بیاورد. در این نامه ای به نشستی از سال ۲۰۱۹ اشاره شده که در همین مورد برگزار شده بود.
انجمن بازیگران و انجمن نویسندگان در باره این تصمیم کمپانی برادران وارنر اظهار نظری نکرده اند.
در لیست فیلم های در دست اکران این کمپانی در سال آینده «ماتریکس ۴»، «گودزیلا در مقابل کونگ» و «جوخه خودکشی» هم جای دارند که همه از فیلم های مهم سال هستند.
تصمیم کمپانی از آنجا گرفته شده که معتقد می باشد در سال آینده هم مردم از حضور در سینماها خودداری خواهند کرد.
کمپانی برادران وارنر پیش تر اعلام نموده بود که «زن اعجاب انگیز ۱۹۸۴» را از ۲۵ دسامبر هم زمان در سینماها و سرویس اچ بی او مکس اکران می کند؛ اما هالیوود در این زمینه حساسیت نشان نداده بود.
اما تصمیم جدید این کمپانی بلافاصله با انتقاد شدید کریستوفر نولان روبه رو شد که سازنده «تنت» و سه گانه «بتمن» برای این کمپانی بوده است. وی تاکید کرده بود که کمپانی قبل از ستاندن این تصمیم باید با دست اندرکاران ساخت این فیلم ها از بازیگران گرفته تا فیلمسازان مشورت می کرد.
پس از آن پتی جنکینز کارگردان «زن اعجاب انگیز ۱۹۸۴» اظهار داشت: گزینه بهتری وجود نداشت. او اضافه کرد: اگر مثلاً سال پیش به من می گفتید مستقیم به شبکه های استریمینگ خواهیم رفت، ممکن بود دیوانه شوم. اما امسال سال دیوانه کننده ای بود. باورنکردنی بود. همه داریم اهتمام می نماییم به زندگی مان سر و سامان بدهیم و بنا بر این می گویم گزینه بهتری وجود ندارد.
استیون سودربرگ هم در مصاحبه ای از این تصمیم حمایت کرده و گفته است: این تنها واکنشی است به یک واقعیت اقتصادی. همه به زودی متوجه می شوند که حتی با وجود واکسن، فروش فیلم ها در سالن ها در سال ۲۰۲۱ به اندازه کافی نخواهد بود. سالن سینمایی که با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کند، نمی تواند به اکران فیلم ها کمک نماید. اما این وضع تغییر می کند و بتدریج به آنجا می رسیم که مردم از رفتن به سینما احساس امنیت کنند.
وی اضافه کرد: فکر می کنم برادران وارنر به این نتیجه رسیده اند که همه چیز درست می شود، اما نه به آن زودی که شما فکر می کنید.

1399/09/21
22:31:37
5.0 / 5
791
تگهای خبر: آنلاین , بازیگر , سینما , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است