هیأت رزمندگان اسلام:

اهل سخن و قلم، جهاد با دشمن و دفاع از ولایت را تشریح كنند

اهل سخن و قلم، جهاد با دشمن و دفاع از ولایت را تشریح كنند به گزارش هنر شهر هیأت رزمندگان اسلام به مناسبت ایام فاطمیه و دهه بصیرت و نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، به نقل از هیأت رزمندگان اسلام، متن این بیانیه به شرح زیر است:
السلام علیک ایتها الصدیقه الشهیده
همزمانی ایام فاطمیه با دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت از یک سو و قرار گرفتن نخستین سالگرد شهادت سردار دل ها و سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی و همین طور چهلمین روز شهادت فخر ایرانیان دانشمند پاسدار سردار دکتر محسن فخری زاده در این ایام از طرف دیگر، فرصت مغتنمی برای پاسداشت و تبیین ارزش های اسلامی حیات بخش، حرکت آفرین و جهت دهنده است.
از این فرصت ها و مناسبت ها، صاحبان تریبون، علما و مداحان، شعرا و اهل ذوق و هنر، بیش از دیگران باید برای تبیین، تبلیغ و ترویج مکتب فاطمی و مکتب حاج قاسم سلیمانی بهره برده و خشنودی حضرت زهرا سلام الله علیها و شهدا را به دست آورند. مردم عزیز ایران اسلامی، در مناسبت های مذهبی بیش از هر زمان دیگر، تشنه دریافت معارف دوده علیهم السلام هستند. بدین سبب در روزهای فاطمیه و دیگر مناسبت های مقارن، همانند دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت، سالگرد شهادت حاج قاسم و چهلم شهادت فخری زاده، باید آرمان های مکتب فاطمی و پرورش یافتگان این مکتب را، برای مردم و خصوصاً جوانان تبیین و تشریح نمود.
این مهم در وضعیت کنونی، بیش از زمان های گذشته ضرورت دارد چونکه دشمنان اسلام و مکتب دوده علیهم السلام، جنگ ترکیبی هوشمندی را مقابل انقلاب اسلامی، نظام ولایی و ملت ایران، با تمرکز بر جنگ شناختی و جنگ ادراکی به راه انداخته اند.
آمریکای در حال افول، برای جبران شکست های راهبردی خود از جبهه انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال گذشته، اینک تمامی ابزارها و امکان های خودرا فعال نموده، شاید بتواند به زعم خود با تشدید فشارهای حداکثری، مقاومت بی نظیر ملت ایران را بشکند. این در حالی است که، حقیقت مکتب فاطمی؛ مکتب مقاومت، مکتب جهاد، مکتب دفاع از ولایت تا شهادت است. حاج قاسم سلیمانی از تربیت شدگان برجسته مکتب فاطمی بود و بر همین اساس، با جهاد ۴۰ ساله اش از دوران دفاع مقدس تا جبهه های مقاومت در منطقه راهبردی غرب آسیا، به قهرمان ایرانیان و امت اسلام تبدیل شد و فرهنگ مقاومت، جهاد و شهادت را در این منطقه نهادینه ساخت.
عنصر جهاد و مبارزه با دشمنان خدا و دفاع از ولایت، از عناصر برجسته در زندگی کوتاه ولی با برکت حضرت زهرا سلام الله علیها است. اهل منبر و خطابه، صاحبان رسانه و اهل قلم، باید با بهره گیری از تمامی فرصت ها و امکان ها در وضعیت کنونی، خصوصاً با بهره بردن از فرصت فضای مجازی، این دو عنصر و این دو خاصیت را به اقتضای نیازهای روز جامعه اسلامی به صورت کاربردی برای مردم تشریح نمایند.
اگر فاصله ۹ دی (سال ۸۸) تا ۱۹ دی (سال ۵۶) بعنوان ((دهه بصیرت و میثاق با ولایت)) نامگذاری شده، بدون تردید باید اظهار داشت: حماسه آفرینان این دو پدیده بزرگ و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی (یعنی قیام ۱۹ دی مردم قم در سال ۱۳۵۶ در دفاع از حضرت امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) و مبارزه با طاغوت پهلوی و ارباب آمریکایی اش، و حماسه ملت ایران در ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸ در دفاع از حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) و خنثی سازی فتنه بزرگ آمریکایی- صهیونیستی ۸۸ )، همگی از پرورش یافتگان مکتب فاطمی بودند. حاج قاسم، این قهرمان ملت ایران و امت اسلام نیز، به تمام معنا بزرگ شده و تربیت شده در مکتب حضرت فاطمه سلام الله علیها است با اطمینان می توان گفت، اگر مکتب فاطمی که مکتب معنویت و ولایت مداری، مکتب دشمن شناسی، جهاد و مبارزه با دشمن و مقاومت در مقابل دشمن می باشد به درستی در جامعه تبیین، تبلیغ و ترویج شود شکست جبهه استکبار با محوریت آمریکا بطور قطع رقم خواهد خورد و تمامی آرمان های انقلاب اسلامی تحقق می یابد. آن چه در این میان مهم می باشد، شناخت سیاست ها، راهبردها، تاکتیک ها و تکنیک های دشمن و خنثی سازی آنها است.
دشمن اصلی انقلاب اسلامی، دشمن مکتب فاطمی، دشمن اسلام و دشمن ولایت، طاغوت زمان آمریکای جهان خوار است. این دشمن شکست خورده، با حربه های سه گانه تهدید، تحریم و تحریف در حال نبرد با ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است. ایام فاطمیه و دهه بصیرت، بالاترین ظرفیت ها را برای مقابله و شکست جریان تحریف دارد. اهمیت مبارزه و شکست دادن جریان تحریف، به شکلی است که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند: «اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم بطور قطع شکست خواهد خورد.»
دشمن به کمک جریان تحریف، با سیاه نمایی و بزرگ نمایی مشکلات، به دنبال ایجاد یاس، بدبینی و ناامیدی در جامعه نسبت به نظام ولایی از یک سو و آدرس غلط دادن به مردم برای ایجاد گشایش در امور خصوصاً حل مشکلات اقتصادی کشور بوسیله مذاکره با آمریکا از دیگر سو است. به عبارت دقیق تر دشمن رو به حیله، خدعه و نیرنگ آورده در سایه تهدید و تحریم، بوسیله تحریف به دنبال ایجاد تزلزل در اراده پولادین مردم و شکستن مقاومت ۴۲ ساله ملت ایران در مقابل آمریکا است.
در چنین شرایطی که صحنه نبرد میان جبهه انقلاب اسلامی و جبهه استکبار، بیش از هر زمان دیگری پیچیده شده، صاحبان قلم و سخن، باید با نهضت روشنگری و جهاد امید آفرینی، کید و مکر دشمنان و جریان تحریف را خنثی کرده، مقدمات شکست تحریم های ظالمانه را فراهم سازند.
هیأت رزمندگان اسلام با اتخاذ چنین نگاهی در این مقطع سرنوشت ساز، دیگر هیأت های مذهبی و تمامی ارادتمندان مکتب فاطمی را، به در پیش گرفتن چنین نگاهی برای پاسداشت حقیقی ایام فاطمیه اول و دوم فرا می خواند. این رویکرد مهم و درست را، از کلام امیرالمومنین علی سلام الله مقابل می توان دریافت که فرمودند: «ولا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر»
منبع:

1399/10/07
20:07:56
0.0 / 5
980
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است