حسین پارسایی :

سرباز از حضور هر چهره ای بی نیاز است

سرباز از حضور هر چهره ای بی نیاز است حسین پارسایی نویسنده و کارگردان مستند نمایش سرباز در آستانه اجرای این اثر نمایشی درباره خصوصیت های این نمایش توضیحاتی عرضه داد و از همراهی بنیاد فرهنگی هنری رودکی قدردانی کرد.حسین پارسایی نویسنده و کارگردان مستند نمایش «سرباز» در آستانه اجرای این اثر نمایشی که از ۱۲ دیماه مصادف با سالروز عروج آسمانی سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی در تالار وحدت به صحنه می رود درباره شکل گیری این «مستند نمایش» و مشارکت هنرمندان در تولید آن به خبرنگار مهر اظهار داشت: تهیه و تولید مستند نمایش «سرباز» مرهون همراهی و حمایت همه جانبه بنیاد فرهنگی هنری رودکی در مقام تهیه کننده و همراهی و مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی است.
وی اظهار نمود: پس از نمایش «علمدار» این دومین اثر نمایشی است که با اهداف فرهنگی توفیق همکاری با مجموعه بنیاد رودکی را پیدا کرده است. در واقع این مستند نمایش، گزارشی از وقایع بیوگرافیک و حوادث مهم و درخشان محور مقاومت در باز طراحی خاورمیانه و مواجهات دراماتیک در چارچوب یک اثر حماسی با محوریت قهرمان غایب این مستند نمایش شهید سلیمانی است.
پارسایی همینطور انتخاب تالار وحدت را در جهت طراحی نمایش و نیازهای فنی و تکنولوژی اثر دانست و از مجموعه همکاران فنی سختکوش تالار وحدت قدردانی کرد.

وی از مستند نمایش «سرباز» در کارنامه حرفه ای خود بعنوان تجربه ای نو یاد کرد و خلاقیت های فردی هنرمندان همکار این پروژه را یکی دیگر از عوامل شکل گیری آن توصیف کرد.
پارسایی در انتها خاطرنشان کرد: قهرمان قصه این مستند نمایش اثر را از حضور هر چهره ای بی نیاز کرده است و محفل انس هنرمندان جوانی شده است که ایمان مشترک خویش را به نمایش می گذارند.
مستند نمایش «سرباز» نوشته و کار حسین پارسایی با طراحی حرکت علی براتی، طراحی لباس مژگان عیوضی و حضور هنرمندانی همچون انوش معظمی، مجید رحمتی، رضا راد، مسعود رحیم پور، ندا سیاس، سروش کریمی نژاد، احمد صمیمی و… از ۱۲ تا ۱۶ دیماه به صورت آنلاین از تلویزیون تعاملی لنز از ساعت ۱۸: ۳۰ دقیقه و همینطور با میهمانان محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی در تالار وحدت اجرا می شود.
پروژه «سرباز» ویژه بزرگداشت سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و مشارکت اداره کل هنر های نمایشی وزارت ارشاد تهیه و ساخته شده است.


منبع:

1399/10/10
16:44:05
0.0 / 5
893
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است