در گزارش هنر شهر مطرح شد؛

خاطرات زیرزمینی انقلاب تصویر شد

خاطرات زیرزمینی انقلاب تصویر شد هنر شهر: کارگردان مجموعه انیمیشن خاطرات زیرزمینی از به تصویر کشیدن وقایع انقلاب برای مخاطب نوجوان در این مجموعه گفت.حجت عیدی کارگردان انیمیشن «خاطرات زیرزمینی» درباره این مجموعه که از آغاز دهه فجر روی آنتن رفته است به خبرنگار مهر بیان نمود: سال قبل فصل اول مجموعه «خاطرات زیرزمینی» تولید شد و روی آنتن رفت و سال جاری هم فصل دوم آنرا برای ایام فجر تدارک دیدیم.
وی افزود: تولید این انیمیشن زیر نظر مرکز صبا انجام می شود و در ۱۳ قسمت ۱۸ دقیقه ای ساخته شده است.
تهیه کننده «خاطرات زیرزمینی» در ادامه اظهار نمود: در این مجموعه قهرمانی به نام روزبه داریم که به علت شغل پدرش از شهرستان به تهران می آید و در خانه پدربزرگش ساکن می شوند. پدربزرگ وی در زمان انقلاب خبرنگار بوده و شهید شده است. روزبه که نوجوان است یک اتاق مخفی در خانه پدربزرگش پیدا می کند که همه مجلات، روزنامه ها و نوارهای ناگرا را در آنجا می یابد و با هر یک از این یادگارها به یک خاطره از پدربزرگ سفر می کند.
وی افزود: این خاطرات ارتباط مستقیمی با وقایع انقلاب دارد که اتفاقاتی مثل ۱۷ شهریور ۵۷، ورود امام خمینی (ره) به کشور و دیگر رویدادهای مهم انقلاب را در بر می گیرد و این اتفاقات با عنایت به مخاطب نوجوان تصویر شده است.

عیدی درباره مخاطب نوجوان این مجموعه انیمیشن اظهار نمود: امروز بیشتر از ۴۰ سال از انقلاب می گذرد و مخاطب نوجوان بیشتر درباره این وقایع شنیده است. گاهی روایت ها وقتی فقط با کلام همراه باشد گرفتار نقص هایی می شود و برای همین خواستیم آنرا به تصویر بکشیم و از سوی دیگر شخصیت قصه را یک نوجوان گذاشتیم تا نوجوان امروزی از زبان هم نسلان خودش ماجراها را بشنود.
این کارگردان درباره روایت های انتخاب شده هم خاطرنشان کرد: وقایع مختلفی در انقلاب داریم که از سوی کشورهای مختلف و افکار عمومی در حال تحریف است ما نقاط عطف را انتخاب کردیم یعنی مهم ترین اتفاقاتی که منجر به انقلاب شد.
تهیه کننده انیمیشن «خاطرات زیرزمینی» درباره تولید مجموعه های نمایشی درباره انقلاب و هزینه های گران این مجموعه ها بیان نمود: به تصویر کشیدن آن دوران در چارچوب رئال و آثار واقع گرا دشوار می باشد و بودجه های هنگفتی می خواهد اما در انیمیشن همه چیز به طراحی برمی گردد و کار ساده تر می شود. از طرفی در دنیای مدرن امروز، نوجوانانی که با دنیای مجازی راه دارند با انیمیشن ارتباط برقرار کرده اند، اغلب کارها در شبکه های خارجی مثل نتفلیکس مخاطب زیادی دارد این میان هم سازمان صداوسیما سرمایه گزاری نموده است تا کارهای خوبی ساخته شود.
وی در انتها بیان نمود: تعدادی از گویندگان و دوبلورهای حرفه ای در کنار هم آمده اند تا صداپیشگی این مجموعه را بر عهده بگیرند که علیرضا باشکندی نقش راوی را بر عهده داشته است.


منبع:

1399/11/17
13:48:14
0.0 / 5
755
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است