در گفتگو با مطرح مطرح شد؛

وضعیت شرم آور حریم تئاترشهر

وضعیت شرم آور حریم تئاترشهر به گزارش هنر شهر قطب الدین صادقی اعتقاد دارد مجموعه تئاتر شهر احتیاج به حفاظت و حریم مشخص دارد و این استدلال که حصارکشی منجر به فاصله میان این مجموعه و مردم می شود از اساس اشتباه است.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، قطب الدین صادقی بازیگر، نمایشنامه نویس، مدرس و کارگردان مطرح و با سابقه تئاتر ایران است که طی ۴ دهه گذشته بیشترین آثار نمایشی خویش را در مجموعه تئاتر شهر به صحنه برده است.
«آرش»، «هفت قبیله گم شده»، «سحوری» و «یادگار زریران» همچون آثار مطرح این کارگردان باسابقه تئاتر هستند که در سالن های مختلف مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته اند.
قطب الدین صادقی اعتقاد دارد وضعیت پیرامون این بنای تئاتری بسیار شرم آور است.
وی درباره شرایط محیط پیرامون مجموعه تئاتر شهر و رسیدگی و تغییر این شرایط به خبرنگار مهر اظهار داشت: محیط پیرامون تئاتر شهر مکانی برای حضور اراذل و اوباش، خلاف کاران و دگرباش ها شده است که قداست فرهنگی این مجموعه را رعایت نمی کنند.
این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه باید حریم مجموعه تئاتر شهر مشخص شود، متذکر شد: اتفاقات شرم آوری در اطراف این بنا رخ می دهد.
صادقی درباره برخی انتقادها در مورد اینکه بناهای فرهنگی و هنری در کشورهای اروپایی حصار و حریمی مشخص ندارند، خاطرنشان کرد: اینجا اروپا نیست که بگوییم تئاتر شهر احتیاج به حریم ندارد. مدام در پای دیوارهای مجموعه تئاتر شهر آتش روشن می کنند و این محیط تبدیل به مکانی ناامن برای جوان ها، خانواده ها و مخاطبان تئاتری شده است. باید از تئاتر شهر و محیط آن با تعیین کردن حریمی مشخص، محافظت کرد.
این هنرمند با سابقه تئاتر ایران درباره برخی انتقادهای دیگر در خصوص اینکه اگر حریم تئاتر شهر مشخص و حصارکشی شود سبب جدایی میان مردم و تئاتر می شود، تاکید کرد: این انتقاد از پایه و اساس اشتباه است چونکه وقتی مردم بخواهند تئاتر ببینند بلیت آنرا تهیه می کنند و به تئاتر شهر می آیند و ربطی به حصار و حریمی مشخص ندارد.
صادقی در انتهای سخنان خود با صراحت اظهار داشت که مدیران و مسؤلان باید از مجموعه تئاتر شهر مراقبت کنند.

1399/12/18
18:59:59
0.0 / 5
801
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است