تبریك آشنا برای روز ملی هنرهای نمایشی

تبریك آشنا برای روز ملی هنرهای نمایشی هنر شهر: مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفتم فروردین «روز ملی هنرهای نمایشی» و روز جهانی تئاتر، ضمن تبریک این روز،  اُنس و هم نشینی بین بهار و تئاتر را غنیمت دانست.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا طی پیامی روز ملی هنرهای نمایشی و روز جهانی تئاتر را به خانواده تئاتر و ملت بزرگ ایران تبریک گفت.
در متن این پیام چنین آمده است:
«عاشقا! خیز کامد بهاران
چشمه ی کوچک از کوه جوشید
گل به صحرا درآمد چو آتش
رود تیره چو طوفان خروشید...
بهار، نمایشِ نشاط و صحنه ی ستایش خداوندگار است. خُنیاگری خوش خبر که بیداری را بشارت می دهد و زیبایی هایِ زندگی را می نوازد. جهانِ ناخوش احوالِ این روزها، به نوشدارویِ «حَوِل حالِناالی اَحسن الحال» جان خواهد گرفت. به ستایش پروردگار دست به دعا برمی داریم و سلامت و سعادت همه ی مردمان شریف سرزمین سربلند ایران را آرزو می کنم.
و چه زیباست هم نشینی بهار و روزی به نام هنرهای نمایشی که صحنه ی نمایش نیز خرد هدیه می دهد به مردمانی که به درازای یک تاریخِ کهن ستایشگر اندیشه بوده اند و نیز هستند. این اُنس و هم نشینی بین بهار و تئاتر غنیمت است و من ایستاده به احترام تمام هنرمندان صاحب خرد روزی به نام هنرهای نمایشی را به ایشان و همه ملت بزرگ و فهیم ایران تبریک و شادباش می گویم.»
هفتم فروردین مطابق با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر، از سال ۹۶ بعنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسید و هر ساله برنامه هایی به پاسداشت این روز در سراسر کشور برگزار می گردد.
منبع:

1400/01/04
13:46:10
0.0 / 5
1136
تگهای خبر: برنامه , تئاتر , زیبایی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است