ساخت مستندی از پرونده بابك خرمدین عملی می شود ؟

ساخت مستندی از پرونده بابك خرمدین عملی می شود ؟ به گزارش هنر شهر خبری از مبادرت به ساخت یک مستند دیگر درباره قتل بابک خرمدین در حالی اعلام می شود که وکیل خانواده خرمدین پیشتر تاکید کرده بود برای ساخت فیلم و مستند در اینباره باید دستور قضایی گرفته شود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، اواخر اردیبهشت سال جاری جمیل رستمی که تابحال سراغ ساخت مستند نرفته است، از عرضه درخواستی برای دسترسی به اطلاعات پرونده قتل بابک خرمدین و حضور در دادگاه و جلسات در ارتباط با آن اطلاع داد تا به بررسی غیرژورنالیستی ماجرا در چارچوب یک مستند بپردازد.
در آن مقطع که جزئیات در ارتباط با قتل این کارگردان و اعتراف پدر و مادرش به قتل، در صدر اخبار بود، مطالب مختلفی همچون درباره ساخت فیلم از این حادثه منتشر می شد که وکیل خواهر مرحوم بابک خرم دین در این مورد بویژه به ایسنا اعلام کرد، از کسانی که به انتشار مسائل در ارتباط با این پرونده در فضای مجازی، نشر اکاذیب و طرح ادعاهای واهی یا ساخت فیلم و مستند بدون دستور مقام قضائی اقدام نموده اند، شکایت می کند.
در ایام گذشته که نام بابک خرمدین به واسطه انتشار اظهاراتی منتسب به مادر او، در فضای خبری و مجازی بیشتر به چشم می خورد، خبر رسیده که مقرر است یک مستند دیگر با نام «پدر کشتگی» درباره این حادثه ساخته شود. در این مستند به ماجرای هولناک قتل کارگردان سینما، بابک خرمدین، از نگاه کارشناسی و زوایای مختلف جرم شناسی، جامعه شناسی و روان شناسی پرداخته خواهد شد.
«پدر کشتگی» به کارگردانی سیامک میثاقی و تهیه کنندگی مشترک سیدامیر سیدزاده و فاطمه پاقلعه نژاد تولید خواهد شد و طبق اعلام سازندگانش پروانه ساخت آن صادر گردیده است. البته به صورت دقیق اعلام نشده که با عنایت به تاکید خانواده خرمدین، این مجوز از جانب مراجع قضایی صادر شده یا سازمان سینمایی چون که هنوز گزارش جدید شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی هم منتشر نشده است.
بابک خرم دین کارگردان 47 ساله سینما بود که 27 اردیبهشت ماه خبر کشف جسد مثله شده او منتشر و بعد از تحقیقات پلیس اعلام گردید که پدر و مادر این کارگردان به قتل فرزند خود اعتراف کرده اند. چند روز بعد هم خبری دیگر منتشر گردید مبنی براینکه پدر و مادر بابک به قتل دختر و داماد خود در چند سال قبل اقرار کرده اند.1400/04/09
18:53:25
0.0 / 5
484
تگهای خبر: سینما , فیلم , كارگردان , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است