وزیر فرهنگ و ارشاد در ارتباط با نمایشگاه كتاب:

استقبال از نمایشگاه کتاب بالا بود

استقبال از نمایشگاه کتاب بالا بود وزیر فرهنگ و ارشاد در رابطه با نمایشگاه کتاب ضمن رد ادعای یک دستی رسانه های مذهبی و دفاع مقدسی در نمایشگاه کتاب امسال، استقبال از نمایشگاه را فراتر از تصور توصیف کرد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با نمایشگاه کتاب امسال و برخی اظهار نظرها در خصوص از رونق افتادن این نمایشگاه و وجود یک دستی رسانه های قرآنی، مذهبی و دفاع مقدسی و نبود تعدادی از ناشران عمومی در نمایشگاه کتاب اظهار داشت: فرض شما، فرض نادرستی است. این طور نیست و من خودم از نمایشگاه و بخش های مختلف آن بازدید کردم و همه گرایش های مختلف در نمایشگاه کتاب حضور دارند.
وی اضافه کرد: بله در هر دوره ای، عده ای ناشر بهر دلیلی ممکنست حضور پیدا نکنند. ما با سامانه مجازی که تاسیس کردیم دنبال عدالت فرهنگی بودیم و بخش عمده ای از مردم که در سالهای قبل مجبور بودند این مسافت طولانی را تا تهران برای بازدید از نمایشگاه بپیمایند، امروز در خانه خود خرید می کنند. علاوه بر این ما تخفیفی برای خرید مجازی گذاشتیم و معلوم است که دنبال این بودیم که بار صحن نمایشگاه هم به لحاظ بهداشتی و هم به لحاظ ترافیکی کمتر باشد و این قول را نیز به دوستانمان داده بودیم، اما با این وجود میزان استقبال برخلاف انتظارمان بسیار بالا بوده است.
ویزر فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور اشاره کرد: روز گذشته که مجبور بودیم بخاطر آلودگی هوا نمایشگاه را تعطیل نماییم، وزارت ارشاد تلفن های اعتراضی زیادی داشت در خصوص اینکه چرا نمایشگاه را تعطیل کردید؟ و خیلی ها قانع نمی شدند و احیانا مجبور شویم به سبب یک روز تعطیلی که صورت گرفت، نمایشگاه را تمدید نماییم.
وی اضافه کرد: میزان فروش کتاب در همین روزهای اول بالای ۵۰ میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با سالهای پیش از کل دوره بیشتر بوده است. میزان حضور افراد نیز بسیار عالی بوده است. ما امسال یک کار موازی و مجازی انجام دادیم و تخفیف هم در زمینه مجازی به خوانندگان کتاب اعطا می شود بنا بر این وضعیتمان، وضعیت بسیار خوبی است و حتی یک متر از مصلی را هم خالی نگذاشتیم و فاصله غرفه ها نیز به سبب ملاحظات بهداشتی رعایت شده است.
اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره آمار فروش جلدهای کتاب و تعداد بازدیدکنندگان روزانه اظهار داشت: تعداد بازدیدکنندگان را با یک فاصله ای جمع بندی می نماییم، اما در بهمن ماه فقط در زمینه مجازی ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار کتاب فروختیم. آن هم به این شکل که شما در یک روستایی بطورمثال در لب مرز کتاب می خرید و ما با پست رایگان تحویل می دهیم که این امکان فوق العاده ای است و ان شاءالله در ظرف یکی دو روز آینده جمع بندی در مورد آمار ارائه می شود.
وی در پاسخ به سوالی راجع به حمله سایبری به سایت نمایشگاه کتاب با رد این مساله اشاره کرد: ما حمله ای نداشتیم. از این حملات ناموفق زیاد بوده است. در روز هزاران حمله صورت می گیرد، اما حمله موثری نداشتیم. پیش از عید یک حمله ای صورت گرفت، اما بلافاصله تیم خوب ما در زمینه فضای مجازی آنرا جمع کردند و چند لطمه جزئی نیز رفع شد و الان تمام سامانه ها بالا آمده است و تعدادی از سامانه ها را خودمان به سبب بحث امنیتی باردیگر مورد بازسازی قرار می دهیم.1401/02/28
13:59:24
0.0 / 5
206
تگهای خبر: سایت , فرهنگی , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است