یازدهمین نمایشگاه کلکسیونر تیر ماه

یازدهمین نمایشگاه کلکسیونر تیر ماه هنر شهر: یازدهمین نمایشگاه کلکسیونر به عنوان دومین فرصت برای مدرنیست ها سوم تیر ماه شروع به کار می کند.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی گالری، گالری آرتیبیشن از روز جمعه، ۳ تیر ماه ۱۴۰۱، یازدهمین دوره نمایشگاه «کلکسیونر» را با نمایش آثاری از اساتید هنر مدرنیسم ایران برگزار خواهدنمود.
در یازدهمین دوره ی این نمایشگاه با عنوان «کلکسیونر مدرن»، آثاری از صادق تبریزی، میرعبدالرضا دریابیگی، طلیعه کامران، گارنیک در هاکوپیان، پرویز تناولی، ژازه تباتبایی، محمدعلی ترقی جاه، منوچهر نیازی، آیدین آغداشلو، محمد احصایی، حسین محجوبی، نصرالله افجه ای، جلال شباهنگی، علی اکبر صادقی، قاسم حاجی زاده، علی رضا اسپهبد، پرویز کلانتری، توکل اسماعیلی (مش اسماعیل) و ناصر اویسی به نمایش درخواهد آمد. همه ی این نام ها جز چهره های معتبر و پیشروی هنر مدرن و معاصر ایران محسوب می شوند.
گالری آرتیبیشن اولین بار در سال ۱۳۹۷ نمایش آثار «کلکسیونر» را با نگاه به اهمیت و اثرگذاری فرهنگ مجموعه داری و توجه به اقتصاد هنر راه اندازی نمود. در این نمایشگاه که هر بار با اتخاذ یک رویکرد برگزار شده، این دفعه آثاری از هنرمندان شاخص ادوار مختلف هنر مدرن ایران عرضه می شود. در یازدهمین دوره از «کلکسیونر» آثاری دیگر از هنرمندان مدرنیست برای دومین بار به نمایش در می آید.
آثار منتخب در این نمایشگاه به مانند آثار ۱۰ دوره ی گذشته نه فقط ارزش هنری شان را تثبیت کرده اند بلکه در عین حال اهمیت و ارزش سرمایه گذاری در هنر را نیز در بطن خود دارند. هر اثر از «کلکسیونر مدرن» علاوه بر این که از نظر زیبایی شناسی باارزش و چشم نواز است، به عنوان قسمتی از شناسنامه تاریخ هنر ایران نیز به شمار می آید و برای فردا، ماندگار و پیامی از هنر سالهای پیشین است.
نمایشگاه «کلکسیونر ۱۱» از ۳ تا ۱۵ تیرماه در گالری آرتیبیشن به آدرس خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ انجام خواهد شد.


منبع:

1401/03/30
23:45:59
0.0 / 5
150
تگهای خبر: خیابان , زیبایی , كتاب , گالری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است