فروزانفر جانشین معلمی شد؛

آیین تکریم و معارفه معاونت هنری حوزه هنری انجام شد

آیین تکریم و معارفه معاونت هنری حوزه هنری انجام شد هنر شهر: آیین تکریم و معارفه معاونت هنری حوزه هنری با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی در سالن مهر حوزه هنری اجرا شد.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، آیین تکریم و معارفه معاون هنری حوزه هنری بعدازظهر سه شنبه، ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری سابق، علی فروزانفر معاون هنری جدید، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، امیرحسین شفیعی مدیر تولید تئاتر حرفه ای حوزه هنری، میهمانان و اصحاب رسانه در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا شد.
سعید بیابانکی شاعر و طنزپرداز که اجرای مراسم را برعهده داشت، با قرائت قطعه شعری از حافظ با مضمون هنر برای بزرگداشت یاد و خاطره حبیب الله صادقی، اظهار داشت: حوزه هنری، نهادی است که می توان آنرا در معاونت هنری خلاصه کرد، چونکه محصولاتی که تا امروز تولید شده است، حاصل کار این معاونت بوده است.
در ادامه، محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری به عنوان نخستین سخنران پشت تریبون حاضر شد و با تسلیت ایام محرم بیان کرد: در این مراسم هم باید یادی نماییم از «حبیب هنر انقلاب»؛ حبیب الله صادقی عزیز و دوست داشتنی که هر چه بیشتر فرصت شناختن او پیش می آید، بیشتر حسرت نداشتن او را می خوریم. وقتی به آثار او نگاه می کنم بیشتر به فکر فرو می روم، چونکه در حقیقت، آثار او عظیم و ماندگار و حقیقت را به زیباترین شکل ممکن برای آینده ایران عزیز روایت کرده است، حقیقتی که به برکت نهضت اسلامی و امام خمینی (ره) نمود یافته است.
وی در ادامه مجدالدین معلمی را فرزند حوزه هنری و برادری مخلص و ساعی دانست و اشاره کرد: نمی توانم تصور کنم یک نفر، هر روز برای مسئولیتی که دارد مسیری طولانی را بیاید و برگردد بدون این که خسته شود و ما که در دویدن دنبال کارها صاحب ادعا هستیم جلوی ایشان کم می آوریم. در این ۴ سال ندیدم که کسی بگوید آقای معلمی از سلوک تواضع خارج شده و خیلی دشوار است که آدم همزمان صریح اللهجه و متواضع باشد.
دادمان اضافه کرد: او، پشتیبان دوستان در تمام مراکز حوزه هنری و یکی از تفاوت های اصلی و مثبت نسبت به سال های پیشین حوزه هنری است، چونکه خوش برخورد، مهربان و اهل فرهنگ و هنر و کارشناس حوزه فرهنگی و صاحب صلاحیت دراین زمینه است.
وی با ابراز خشنودی از همکاری و هم نفسی با مجدالدین معلمی، اشاره کرد: امیدوار هستم حضور ایشان در کنار حوزه هنری باوجود مسئولیتی جدیدش ادامه داشته باشد و از او خواستم به عنوان مشاور در کنار حوزه باشد.
رئیس حوزه هنری همین طور درباره علی فروزانفر اظهار داشت: علی فروزانفر از نظر تلاش و کوشش خستگی ناپذیر معروف است. او همچنین، خلاق و نوآور است چون ایده نو برای پیشبرد هدفش دارد که از نیازهای ضروری ما در زمینه هنری است. فروزانفر تجربه کار گروهی و جهادی دارد و مدیریت حوزه هنری استان تهران را دارد و مطمئنم در سمت جدید خواهد درخشید.
وی در آخر سخنانش اشاره کرد: معاونت هنری قلب حوزه هنری است و قوامش به رشد بیش از پیش مراکز حوزه هنری بر می گردد.
در ادامه مراسم، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در سازمان تبلیغات اسلامی به چنین جلساتی آیین «سنگر سپاری» می گوییم؛ از آنجائیکه ذوق ادبی و کلمه سازی در اینجا زیاد است، امیدوار هستم نامی درخور برای این جلسات ساخته شود. اینجا (حوزه هنری) سنگری در بین کارزاری نزدیک به چکاچک شمشیر است؛ در زمانه ای که مستضعفان درحال تحمل مشکلات هستند و دشمنان از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. رهبر معظم انقلاب اسلامی «تبیین» را واجب خواندند و بار سنگین آن پس از مسئولان و مردم روی دوش هنرمندان است. «تبیین» به جمیع مبانی که در این کلمه حضور دارد و مد نظر شما و اهالی فرهنگ است، نمی گردد مگر به اهتمام هنر و هنرمندی که پای آن ایستاده است. به اعتقاد من، آقای فروزانفر اهلیت برای این مسئولیت دارد.
وی کوشش های مجدالدین معلمی را نیز ستودنی خواند و درباره خاصیت های وی بیان کرد: مجدالدین معلمی عزیز که برادر من اهل قلم، هنر و مجاهد است. او، توانمند و با حوصله است و برای رسیدن به هدف، صبر می کند تا با گروه به آن برسد.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی درباره وظیفه مجدالدین معلمی در مسئولیت جدیدش به عنوان مدیر بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: من به صراحت خواستم ماجرای کتاب را در اسلام ناب و جبهه فرهنگی جدی بگیرد و زمانی سرودن و ستودن دارد که بتواند در مساله تبیین مشکلی حل و سنگری را فتح کند.
در ادامه مراسم، مجدالدین معلمی معاونت هنری سابق و مدیر بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی با تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکرم که شغل و شوق ما را در یک راستا قرار داد. بسیار از من سوال می کنند هر روز از قم به تهران می آیم، خسته نمی شوم؟ باید بگویم که آدم برای رفتن به خانه اش خسته نمی گردد. من از روزی که به معاونت هنری حوزه هنری آمدم دارم می روم و بالاخره دارم می روم.
وی درباره برنامه هایی که در طول مسئولیتش در معاونت هنری به اجرا رسید، توضیح داد: نظم تشکیلاتی در زمینه معاونت هنری که کوشش برای شکل گیری کمیته جذب از آنها بود و در نهایت، شکل گرفت یکی از برنامه هایی بود که صورت گرفت و به مدد این برنامه، دیگر نیروی پروژه ای در زمینه نداریم. صرفه جویی، برنامه محوری، تمرکز بر انجام برنامه ها و هدف گذاری برای هر بخش، حفظ سرمایه های انسانی و معنوی و یادگارهایی چون مکتب مهر و سپهر سوره هنر جدید، همچون برنامه های معاونت هنری بود که صورت گرفت.
مدیر بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی، علی فروزانفر را سرمایه حوزه هنری خواند و اظهار داشت: علی فروزانفر پر کار، پر توان، زحمتکش و انقلابی است و من مسئولیت جدید را به او تبریک می گویم و برایش آرزوی موفقیت دارم. از آقای دادمان نیز تشکر می کنم که با وجود اختلاف نظرهایی که داشتیم، جزء برادری و احترام بین ما حاکم نبوده است.
وی در آخر سخنرانی اش بیان کرد: خوشبخت ترین مدیر، مدیری است که همکاران خوبی دارد و من خوشبخت ترین مدیر بودم. اگر کسی طرحی برای حوزه کتاب دارد، برای من بفرستد تا بتوانیم کتاب را به رسانه اول سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری تبدیل نماییم.
علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری نیز پس از پخش ویدئوی معرفی اش، اظهار داشت: محرم ایام سوگ و اندوه اما حسین (ع) و ایام غم و ناراحتی است و وقتی دوستان سمت جدید را تبریک می گفتند، اندوهی درون من به وجود می آمد و می گفتم کاش در این ایام نبود اما در هر حال، این مساله را به فال نیک می گیرم و امیدوار هستم اتفاق مبارکی رقم بخورد. همچنین، درگذشت زنده یاد حبیب الله صادقی را تسلیت می گویم. از اعتماد محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری نیز به خودم واقعاً تشکر می کنم، چونکه مسئولیت این جایگاه مهم را بر عهده من گذاشتند.
وی همین طور با تایید تعاریفی که از مجدالدین معلمی شد، خودش را خادم فرهنگ و هنر دانست و درباره معاونت هنری حوزه هنری بیان کرد: امروزه بهتر است مرزبندی ساختاری و اداری کم رنگ تر شود و با شناختی که در سالهای قبل دارم امیدوار هستم بتوانیم عملکردی درخشان داشته باشیم. معاونت هنری حوزه هنری بر مکتبی بودن و انقلابی بودن اصرار دارد، علاوه بر این که به عمق بخشی هنر می پردازد.
فروزانفر در آخر اشاره کرد: معاونت هنری پشتیبان، حامی و ضریب دهنده به کارهای حوزه هنری در زمینه های مختلف خواهد بود.
در اختتام مراسم، متن حکم علی فروزانفر و همین طور حکم مجدالدین معلمی به عنوان مشاور رییس حوزه هنری قرائت شد و هدایایی نیز از جانب همکاران حوزه هنری به مجدالدین معلمی اهدا شد.


منبع:

1401/05/12
10:20:33
0.0 / 5
45
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است