اولین جشنواره هنری فانوس پایان یافت

اولین جشنواره هنری فانوس پایان یافت به گزارش هنر شهر، به نقل از ایرنا اولین جشنواره هنری دفاع مقدس با نام ؛ فانوس ؛ پنجشنبه شب با پیام رئیس كل ستاد نیروهای مسلح و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معرفی آثار برتر در شهر ساری به كار خود خاتمه بخشید.


این جشنواره كه از سوی سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس برنامه ریزی شده بود ، به مدت سه روز در چهار بخش فیلم ، موسیقی ، هنرهای نمایشی و هنر تجسمی و سنتی در مجتمع آموزشی و فرهنگی بهزیستی در فرح آباد ساری جریان داشت .
198 اثر از تولیدات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان های كشور در این مدت با هم رقابت كردند و برترین ها با انتخاب هیات داوران در مراسم اختتامیه مورد تجلیل قرار گرفتند.
** ارزش های دفاع مقدس نباید تحریف و فراموش شود
سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در پیامش به مراسم پایانی ، اهداف جشنواره هنری فانوس دفات مقدس را همسو با منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت : زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت و ایثارگری و جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس همواره باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی اضافه كرد: رشد و ارتقای كمی و كیفی تولیدات هنری و سینمایی دفاع مقدس بخشی از عرصه تلاش های مبتكرانه و خلاقانه در مسیر رشد و تعالی هنر دفاع مقدس است. 
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح تصریح كرد : باید با ذوق و هنر هنرمندان این سرزمین ترسیمی از تابلوی زیبای حماسه هشت سال دفاع مقدس رقم بخورد.
**لزوم باز آفرینی آموخته ها و ارزش های دفاع مقدس برای نسل جدید 
سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیامش با بیان اینكه این وزارتخانه همواره حمایت همه جانبه خود را از تولیدات هنری و سینمایی ارزش آفرین دفاع مقدس حفظ و گسترش می دهد ، نوشت : در آستانه دهه چهارم انقلاب اسلامی نیازمند بازآفرینی آموخته ها و ارزش های دفاع مقدس هستیم.
وی اضافه كرد : زبان هنر گویاترین و شیواترین زبانی است كه در این روزگار با بهره گیری از آن می توانیم با نسل جدید سخن بگوییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاكید كرد : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حمایت از جوانان هنرمند ، متعهد و انقلابی تلاش می كند تا تا بستری مناسب برای شكوفایی خلاقیت هنرمندان فراهم كند.
صالحی امیری افزود : آثار ارزشمند هنرمندان باید چراغ راهی فراروی سعادت و پیشرفت این ملت باشد و چون فانوس روشنی بخش باشند.
در پایان این مراسم از آثار و هنرمندان برتر در بخش های مختلف با اهدای لوح و جایزه ، قدردانی شد.
1396/04/24
17:20:22
5.0 / 5
4815
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است