پیشكسوتان حوزه نقد در جشنواره نقد متون و كتب علوم انسانی تقدیر می شوند

پیشكسوتان حوزه نقد در جشنواره نقد متون و كتب علوم انسانی تقدیر می شوند هنر شهر: رئیس دبیرخانه شورای متون و كتب علوم انسانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی از برگزاری اولین جشنواره ملی نقد متون و كتب علوم انسانی در 30 آذر اطلاع داد.به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، دكتر جان الله كریمی مطهر در نشست خبری امروز (سه شنبه) كه به مناسبت هفته پژوهش در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، به شرح فعالیت شورای متون و كتب علوم انسانی پرداخت و اظهار داشت: اكنون بیش از 21 سال از فعالیت این شورا می گذرد. هدف شورا در طول این سال ها كمك به رشد تفكر انتقادی در تولیدات علمی دانشگاه بوده است.

وی ضمن اشاره به تمركز این شورا در نقد متون درسی دانشگاهی، توسعه فرهنگ نقد و كمك به اصلاح برنامه های آموزشی و سرفصل ها را از دیگر اولویت های مهم این شورا دانست.

كریمی مطهر چهار محور اصلی جشنواره ملی نقد متون و كتب علوم انسانی را مبانی نقد، روش نقد، تجارب حرفه ای نقد و چشم انداز نقد مطلوب دانست و اضافه كرد: در این جشنواره تابحال 100 مقاله از 40 دانشگاه و مركز علمی كشور از 20 استان گوناگون دریافت شده است.

رئیس دبیرخانه شورای متون و كتب علوم انسانی با بیان اینكه این جشنواره در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت شده، ادامه داد: در این جشنواره 82 داور در گروه های ده گانه به داوری مقالات پرداخته اند.

وی همینطور از برگزاری پیش همایش های گروه های تخصصی 17گانه پیش از آغاز جشنواره اطلاع داد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این پیش همایش ها این است كه با آمادگی بیشتر به استقبال جشنواره برویم.

دبیر جشنواره ملی نقد متون و كتب علوم انسانی ضمن اشاره به آخر فاز مطالعاتی جشنواره، افزود: در این فاز بیش از 100 پروژه تعریف شده است. در فاز دوم هم بیش از 10 طرح تصویب نهایی شده و نزدیك به 40 طرح هم مراحل نهایی بررسی را طی می كند.

كریمی مطهر بر ضرورت وجود مساله مندی در حوزه پژوهشگاه های علوم انسانی تصریح كرد و اظهار داشت: در این زمینه باید پژوهش های یكپارچه و مساله مندی انجام شود. این مهم است كه ما در كنار اتخاذ رویكرد بوم گرایانه از اتفاقات مهم در عرصه جهانی هم با خبر باشیم.

وی در انتها با اشاره به اینكه در این جشنواره از پیشكسوتان حوزه نقد تقدیر به عمل خواهد آمد، اظهار نمود: مقالات برتر این جشنواره در مجله شورا چاپ خواهد شد.1396/09/22
10:08:04
5.0 / 5
4194
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است