تئاتر فجر ۳۷ در آینه مهر؛

كالاندولا از نو ساخته شد، كودك آزاری در بخش دیگرگونه های اجرایی

كالاندولا از نو ساخته شد، كودك آزاری در بخش دیگرگونه های اجرایی هنر شهر: كارگردان نمایش كالاندولا كه در بخش دیگرگونه های اجرایی جشنواره تئاتر فجر حضور دارد درباره تغییراتی كه در اجرا داده شده، سخن گفت.احمد سلگی كه با نمایش «كالاندولا» در بخش دیگر گونه های اجرایی جشنواره تئاتر فجر حضور دارد، در این باره به خبرنگار مهر اظهار داشت: این نمایش در اجرای عمومی با حمایت كمپانی باران و در تماشاخانه باران به صحنه رفت اما حدود یك ماه و نیم قبل كه اسامی آثار راه یافته به بخش دیگرگونه های اجرایی اعلام گردید من فكر می كردم نمی توانیم در جشنواره اجرا داشته باشیم چون اعلام نام اسامی همزمان شد با واگذار كردن تماشاخانه باران توسط خیام وقاركاشانی به فرد دیگری.
وی افزود: البته پس از صحبت كردن با عمارت نوفل لوشاتو قرار بر این شد كه نمایش در این تماشاخانه اجرای عمومی داشته باشد و اجرای جشنواره هم در همین مجموعه تئاتری صورت گیرد. «كالاندولا» از ۲۳ بهمن ماه در عمارت نوفل لوشاتو اجرای عمومی خویش را شروع كرده و سی ام بهمن ماه اجرای داوری و روزهای اول و دوم اسفند هم در چارچوب جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفت و آخرین اجرای آن در جشنواره امروز سوم اسفند ماه خواهد بود.
سلگی درباره تغییرات نمایش نسبت به اجرای عمومی بیان كرد: اجرای عمومی از فضایی وركشاپی برآمده بود اما برای اجرا در جشنواره چون فشار تمرین ها زیاد بود برخی از بچه ها نمی توانستند با ما همراه باشند بنابراین برای این اجرا به سراغ گروه حرفه ای تری رفتم. در واقع برای اجرای دوباره، كار كاملا از نو ساخته شده و در نمایش هیچ چیز تكراری نسبت به قبل وجود ندارد.
این كارگردان تئاتر متذكر شد: در واقعا این نمایش را می توان یك «كالاندولا ۲» نامید چون حتی داستان های نمایش هم عوض شده و تنها چیزی كه تغییر نكرده مساله كودك آزاری و ساختار قصه هاست. هم اكنون نمایش نظام مندتر شده است و خانم كیانا بنی هاشمی بعنوان مشاور كودك از آغاز تمرینات در كنار گروه است و همه كیس ها را برای ما دسته بندی كرده و در مورد هركدام توضیحاتی ارائه می دهد. در اجرای جدید نمایش، دیگر مساله تعرض و آزار جنسی كودكان كمرنگ تر شده و به مساله آزار كودكان به شكل كلان تری پرداخته خواهد شد آزارهایی چون تحقیر و توهین و سواستفاده از آنها.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است: چند ساله كه یازده سالته؟ هنوز هم فقط با چراغ روشن خوابت می بره؟ طبیعیه. چون هیچ وقت، هیچ چیز، از یاد هیچ كس نمی ره.
سپندار اعلم، نازنین بهرامی، حدیث بیابان گرد، صبا پیریایی، عباس خداقلی زاده، آرزو جلالی، عماد درویشی، اشكان دلاوری، شهرزاد رحمانی، ابوالفضل سلحشور، نیلوفر شهفری، علی كارگری، فروغ كوهی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

1397/12/03
13:10:16
5.0 / 5
4476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است