گزارش باكس آفیس آمریكا؛

فروش 105 میلیون دلاری علاءالدین در 4 روز اول، جینی جادو كرد

فروش 105 میلیون دلاری علاءالدین در 4 روز اول، جینی جادو كرد هنر شهر: فیلم علاءالدین در چهار روز اول اكرانش تنها در آمریكا 105 میلیون دلار فروخت.به گزارش هنر شهر به نقل از ورایتی، تعطیلات هفته در آمریكا به مناسبت روز یادبود این آخر هفته ۴ روزه بود و با نمایش و فروش فیلم «علاءالدین» ششمین روز یادبود پرفروش در تاریخ آمریكا رقم خورد. سال ۲۰۰۷ «دزدان دریایی كارائیب: اختتام دنیا» با فروش ۱۳۹ میلیون دلاری در ۴ روز ظاهر شده بود.
در عین حال علاءالدین در همین مدت ۱۲۱ میلیون دلار نیز با فروش در ۵۶ بازار بین المللی كسب نمود.
در حالی كه پیش بینی می شد این فیلم در بازار داخلی آمریكا در سه روز اول افتتاحیه اش بین ۷۵ تا ۸۵ میلیون دلار فروش كند، این فیلم ۸۶.۱ میلیون دلار فروش كرد.
این فیلم نسخه زنده انیمیشن سال ۱۹۹۲ دیزنی است كه ۵۰۲ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش كرده بود.
در این فیلم كه با بازیگران غیرآمریكایی ساخته شده و تنها ویل اسمیت در نقش جینی آمریكایی است، منا مسعود در نقش علاءالدین بازی كرده است. نائومی اسكات نیز بازیگر نقش جاسمین است و مروان كنزاری در نقش جعفر بازی كرده است.
این فیلم را گای ریچی كارگردانی كرده است.
در حالی كه بیشتر آنهایی كه فیلم را تماشا كرده اند از آن لذت برده اند، ۲۲ درصد گفته اند می خواهند فیلم را باردیگر در سینما ببینند.
سال پیش «سولو: یك داستان جنگ ستاره ای» در این تعطیلات ۴ روزه ۱۰۳ میلیون دلار فروخته بود. اما بیشترین آمار مربوط به فروش در تعطیلات روز یادبود مربوط به «سریع و خشمگین ۶» در سال ۲۰۱۳ است كه ۳۱۴ میلیون دلار فروخت.
این هفته دومین فیلم پرفروش «جان ویك: فصل ۳» بود كه با فروش ۳۰.۵ میلیون دلار بعد از افتتاحیه پرفروش ۵۶.۸ میلیون دلاری خود، فروخت و فروشش در آمریكا را به ۱۰۷ میلیون دلار رساند.
«انتقام جویان: اختتام بازی» دیگر فیلم دیزنی نیز جایگاه سوم را با فروش ۲۲ میلیون دلاری كسب نمود و فروشش را به ۸۰۳ میلیون دلار در بازار داخلی آمریكا رساند.
«پوكمون كارآگاه پیكاچو» محصول برادران وارنر نیز جایگاه چهارم را با فروش ۱۷ میلیون دلاری در این تعطیلات كسب نمود تا مجموع فروشش را به ۱۲۰ میلیون دلار برساند.
در سال ۲۰۱۹ بازار فیلم آمریكا تا اختتام تعطیلات یادبود ۴.۳۴ میلیارد دلار فروش كرده كه ۱۰ درصد كمتر از سال پیش همین موقع است.
«علاءالدین» سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ در ایام افتتاحیه است كه بعد از فروش ۳۵۷ میلیون دلاری «انتقام جویان: اختتام بازی» و «كاپیتان مارول» با فروش ۱۵۳ میلیون دلار قرار می گیرد.

1398/03/06
20:02:59
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: انیمیشن , بازیگر , سینما , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است