نمایشگاهی با ۴۱ اثر از دوره كلاسیك ایران

نمایشگاهی با ۴۱ اثر از دوره كلاسیك ایران هنر شهر: چهارمین نمایشگاه «كلكسیونر» با 41 اثر  از 33 هنرمند از دوره كلاسیك ایران كه پلی از نگارگری ایرانی به نقاشی نوگرا بودند، انجام می شود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، سلسه نمایشگاه های «كلكسیونر» كه هر سال با همكاری مجموعه داران و گالری داران دایر می شود، اهتمام داشته با ارتباط موثر با مجموعه داران هنر، دسترسی به مجموعه‌ی آثار مجموعه داران و سرمایه گذاران را فراهم آورد و پلی برای تبادل، ارتباط و همین طور فروش آثار آنها باشد و شبكه ای از گالری داران، صاحبان آثار و همین طور خریداران را به یكدیگر متصل كند.
از اردیبهشت سال ۹۷ تابحال سه دوره‌ی نمایشگاه آثار پیشكسوت با همراهی مجموعه داران و حضور آثاری از دیگر گالری ها برگزار شده است و الان در چهارمین دوره كلكسیونر آثاری از سه دوره پیشین، با نقاشی های دوره‌ی كلاسیك ایران كه پلی از نگارگری ایرانی به نقاشی نوگرا بودند را به نمایش می گذارد و آثاری شیوه های دوره‌ی گذار عهد كریم خان و عهد ناصری، پرتره های قاجاری، نقاشی های قهوه خانه ای، پیكره نگاری های درباری و طبیعت نگاری های دوره پهلوی و نقاشی هایی آكادمیك از شاگردان مستقیم كمال الملك و دیگر هنرمندان مكتب كمال الملك از كلاسیسیم تا ناتورالیسم را در خود جای داده است.
در نخستین سلسله نمایشگاه های «كلكسیونر» بیشتر از ۵۰ اثر و در دومین و سومین دوره آن، مجموعه داران با مشاركت خود، به ترتیب با بیشتر از ۷۰ و ۷۸ اثر از هنرمندان كلاسیك، سرشناس معاصر و جوانان پیشرو را گرد هم آوردند و الان در «كلكسیونر» چهارم آثاری از ۳۳ هنرمند كلاسیك حضور خواهد داشت.
آثاری كه در نمایشگاه ارائه شده اند ۴۱ اثر از هنرمندان و مشاهیری چون محمود اولیا، عباس بلوكی فر، مصورالممالك، محمود زنگنه، علی محمد حیدریان، حسین قوللرآغاسی، مهدی تائب، رسام ارژنگی، اسماعیل باجالانلو، علی اكبر صنعتی، عیسی بهادری، منوچهر نیازی، اسدالله حسینی نقاش باشی، اسماعیل آشتیانی، مصطفی نجم، علی پی جم، حبیب نقاش، میشا شهبازیان، محسن سهیلی، یرواند نهاپاتیان، سمبات دركیورغیان، محمدحبیب محمدی، مصطفی حمیدی، صدرالدین شایسته، علی محمودی، ابراهیم پورعباس، حسین صفورزاده، داوود امدادیان، الكساندر نرسیسیان، یعقوب امدادیان و دیگر پرده های درویشی و پرتره های قاجاری و پهلوی برای علاقه مندان به هنر جمع آوری شده و به معرض نمایش گذاشته می شود.
نمایش این آثار در گالری آرتیبیشن ساعت ۱۶ روز جمعه (هشتم آذر ماه) افتتاح می شود و تا ۱۷ آذر نیز ادامه دارد.
امكان بازدید از این نمایشگاه در روز افتتاحیه از ساعت ۱۶ تا ۲۱، در ایام بعدی از ساعت ۱۱ تا ۲۰ و در ایام تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است.
گالری آرتیبیشن در خیابان شریعتی، بالاتر از همت، خیابان گل نبی، میدان كتابی(احمدی روشن)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاك ۶ واقع شده است.
منبع:

1398/09/04
23:43:59
5.0 / 5
4083
تگهای خبر: خیابان , شبكه , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است