رئیس دانشگاه شهید محلاتی:

راه شهید سلیمانی نباید به فراموشی سپرده شود

راه شهید سلیمانی نباید به فراموشی سپرده شود به گزارش هنر شهر ایسنا/مركزی رئیس دانشگاه شهید محلاتی قم اظهار داشت: امروز نباید اجازه داد راه حاج قاسم فراموش شود و این امر مستلزم انجام پژوهش ها و تحقیقات گسترده در سیره شهید حاج قاسم سلیمانی است.


الماس نصر، امروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در اراك اظهار نمود: حاج قاسم سلیمانی مقام معظم رهبری را نائب المهدی می دانست و بر رابطه خوب و قلبی با سكان دار انقلاب تاكید می كرد و عقیده داشت كه یكی از شاخصه های میزان و معیار سنجش در روز قیامت، ولایت است.
وی با اشاره به 6200 شهید استان مركزی اضافه كرد: بیشتر از 20 درصد شهدای والامقام استان مركزی از قشر فرهنگیان و دانش آموزی هستند كه این مهم یكی از شاخصه های استان مركزی در كنار سایر شاخصه ها همچون صنعتی بودن این استان است و این یك افتخار بزرگ برای جامعه نخبگان و فرهنگیان استان شمرده می شود.
رئیس دانشگاه شهید محلاتی قم اشاره كرد: امروز وظیفه جامعه فرهنگی تربیت حاج قاسم هاست و باید حاج قاسم را نیز به آیندگان بشناسانیم تا همه به ایشان افتخار كنند، امروز نباید اجازه داد راه حاج قاسم فراموش شود و این امر مستلزم پژوهش ها و تحقیقات گسترده در سیره شهید حاج قاسم سلیمانی است.
نصر بیان كرد: با پی بردن به قدرت آمریكا می توان حاج قاسم را به خوبی شناخت چونكه آمریكا نقشه های زیادی را با هزینه های زیاد تهیه كرد اما حاج قاسم نقشه های وی را یكی بعد از دیگری شكست داد.
وی با طرح این سوال كه چرا آمریكا تصمیم گرفت حاج قاسم را به شهادت برساند؟ اظهار داشت: امروزه آثار و بركات مجاهدت های حاج قاسم همه جا قابل مشاهده می باشد و نتیجه این مجاهدت ها شكستن هیمنه آمریكا بود. هم اكنون بزرگترین دستاورد شهادت حاج قاسم سلیمانی اخراج آمریكا از منطقه است كه به زودی محقق خواهد شد.
رئیس دانشگاه شهید محلاتی قم افزود: اسرائیل شعار از نیل تا فرات را سر می داد، اما امروز به بركت مجاهدت های حاج قاسم، اسرائیل در مقابل ایران به التماس افتاده و با انتخاب چندین واسطه می خواهد به ایران بگوید كه در این جنایت نقشی نداشته است.
نصر با اشاره به داعش اشاره كرد: داعش با جذب نیرو از 90 كشور دنیا قصد فتح منطقه را داشت، اما در نهایت حاج قاسم در آرامش كامل شكست داعش را اعلام و این جنایت كاران را نابود كرد.
وی افزود: تشكیل بسیج مردمی در عراق و سوریه از مهمترین ابتكارات حاج قاسم بود، ایشان توانست با قدرت مردم خیلی از توطئه های عربی، آمریكایی و اسرائیلی را خنثی كند.
رئیس دانشگاه شهید محلاتی قم اقتدار و تواضع را دو خاصیت بارز حاج قاسم عنوان نمود و اضافه كرد: امروز ولایت پذیری باید بزرگترین درس بشریت باشد چونكه با ولایت پذیری به تمام آرمان ها و اهداف دست پیدا خواهیم كرد.
نصر اشاره كرد: گام دوم انقلاب با افتخارآفرینی حاج قاسم شروع شد و امروز باید بیاینه گام دوم را بعنوان منشور چهل ساله دوم انقلاب و بزرگترین محور ولایت پذیری مد نظر قرار دهیم و در عرصه های مختلف به دنبال تحقق مولفه های این بیانیه باشیم.
منبع:

1398/10/19
20:26:15
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: جشن , صنعت , فرهنگی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است