با ارسال نامه ای مطرح شد؛

پیشنهاد یك صنف موسیقایی به رئیس جمهور برای جبران خسارت های كرونا

پیشنهاد یك صنف موسیقایی به رئیس جمهور برای جبران خسارت های كرونا به گزارش هنر شهر رئیس هیات مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور از وی خواست تا دولت با عنایت به شرایط موجود از دریافت حق سهم بیمه كارگری فعالان موسیقی خودداری كند.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، محمد اطیابی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور كه رونوشت آن به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارسال شده، از وی خواست تا دولت با عنایت به شرایط موجود ناشی از شیوع بیماری كرونا از دریافت حق سهم بیمه كارگری از فعالان عرصه موسیقی خودداری كند.
در متن این نامه آمده است:
«جناب آقای دكتر حسن روحانی / رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران / با درود و احترام
هجوم ویروس ناشناخته كرونا، تمامی ما ایرانی ها را در وضعیتی ناگوار و شكننده قرار داده است.
در تبعیت از دستورات پیش گیرانه بهداشتی، خیلی از اماكن پرتردد چون، سینماها، تالارهای كنسرت موسیقی بسته شده اند، مدرسه ها و دانشگاه های دولتی و خصوصی تعطیل و آموزشگاه های آزاد هم به ناچار و برای پیش گیری از صدمه های جدی گرفتار وقفه كاری شده اند.
صنف موسیقی هم كه همچون استفاده كنندگان اصلی از چنین اماكنی است، بنابر تعهد خود نسبت به سلامت جامعه و در جهت گذر هرچه سریع تر از وضعیت تأسف بار كنونی فعالیت خویش را متوقف كرده است.
تدریس در آموزشگاه های موسیقی كه امروزه مهم ترین مراكز درآمدی اعضای صنف موسیقی است، تعطیل شده و لاجرم صدمه ای جدی بر كسب و كارشان وارد شده، وضعیتی كه زمان تداوم آن برای همگان نامشخص است.
انجمن صنفی هنرمندان موسیقی هم در تبعیت از چنین تصمیمی از اعضای خود خواسته كه پذیرای چنین شرایطی باشند و سفارش های وزارت بهداشت و دستورات مرتبط را رعایت نمایند.
بسیاری از اعضای صنف اما وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند و بیكاری و توقف فعالیتهای آنها بخصوص در آستانه سال نو، صدمه های جدی بر معیشت شان وارد ساخته و می سازد. هنرمندانی كه اكثریت ایشان در وضعیت های عادی هم با عنایت به محدودیت ها و بی مهری های معمول دشواری های فراوان معیشتی دارند و گاه حتی از توان پرداخت سهم حق بیمه خود هم ناتوانند.
در چنین شرایطی بحرانی، انجمن صنفی هنرمندان موسیقی تقاضا دارد و پیشنهاد می دهد، دولت محترم هرچه در توان دارد در تعدیل وضع موجود همه آحاد جامعه و بخصوص اهالی محترم هنر و موسیقی به كار گیرد و بعنوان نمونه سهم بیمه كارگری این حوزه را برای مدتی كه شرایط ویژه بر كشور حكمفرماست پرداخت كند تا هنرمندان موسیقی بتوانند با تبعات و زیان كمتری این دوران دشوار را پشت سر بگذارند.
علاوه بر آن گزارش هایی هم از گوشه و كنار به دست انجمن صنفی رسیده كه برخی نهادهای نظارتی تدریس از طرق آنلاین را هم برنتابیده و محدودیت ها و فشارهایی را بر مدرسان در صنوف گوناگون وارد كرده اند. مستدعی است در این حوزه هم مساعدت فرمائید تا از برخی سخت گیری های نابجا جلوگیری شود.
انجمن صنفی هنرمندان موسیقی امیدوار است با همراهی هموطنان و هم یاری دولت بتوان چنین شرایط دشواری را هرچه سریع تر پشت سر نهاد.»

1398/12/12
19:31:09
5.0 / 5
3323
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , برنامه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است