مجید اخشابی:

خواندن كارهای بهاری سنت هرساله ام شده است

خواندن كارهای بهاری سنت هرساله ام شده است هنر شهر: مجید اخشابی اظهار داشت كه همیشه تلاشش این است كه در شروع سال یك اثر با حال و هوای بهار تقدیم مردم كرده باشد و این امر برایش به شكل سنت درآمده است.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، مجید اخشابی ـ خواننده پاپ ـ در برنامه رادیویی «فرش بنفشه» كه از شبكه رادیو ایران پخش می شود، اظهار داشت: روزهای پایانی سال ۹۸ كمی متفاوت بود. همیشه در اسفند و ماه های پایانی سال شاهد یك تكاپو و تلاش و پویایی زیادی در جامعه هستیم. همه ما ساعات پایانی سال را با استرس، فشار و كارهای زیادی كه مقرر است انجام دهیم، می گذرانیم ولی امسال عكس سال های گذشته یك اسفند آرام و كم كار داشتیم و كارهای خود انجام را به تعویق انداختیم و به وقت دیگری موكول كردیم. من نیز امسال تلاش كردم برحسب سفارش ها حضور در اجتماع را به كمترین حد برسانم و از انجام كارهایی كه در زمان دیگری قابل انجام است صرف نظر كنم.
او درباره برنامه ریزی هایش برای تعطیلات عید توضیح داد: نوروز همیشه شرایطی ایجاد می كرد كه برنامه های هنری در آن زیاد باشد و با مردم باشم. سال های گذشته اجراها و سفرهای گوناگون داشتم و یكی از برنامه های همیشگی من سفر به شهر پدری ام، شهسوار تنكابن بود. یكی از دلبستگی هایم این است كه سال نو را در این شهر در خانه پدری ام شروع كنم.
اخشابی افزود: كودكی هایم در مازندران گذشت. كلاس اول ابتدایی را در شهسوار شروع كردم و تا اوایل دانشگاه كه در رشته مهندسی در شهر چالوس به تحصیل مشغول شدم، محل سكونتم همان جا بود. ولی بعد از آن كه دانشگاه را شروع كردم فراغت بیشتری حاصل شد و رفت و آمدم به تهران زیادتر شد. سه روز تهران بودم سه روز شهسوار و كم كم این انتقال صورت گرفت و به خاطر موسیقی و كارهایم مجبور به انتخاب تهران جهت زندگی شدم. البته آن شهر همچنان محل رفت و من و برایم دوست داشتنی است. كوچكترین فرصتی كه فراهم می شود به آنجا می روم و از طبیعت و خاطراتی كه دارم لذت می برم.
وی در ادامه درباره كارهایی كه در سال ۹۸ در حوزه موسیقی انجام داده و برنامه هایی كه برای سال ۹۹ دارد، توضیح داد: در سال ۹۸ چندین قطعه تولید كردم، همین طور در ایام پایانی سال برای تیتراژ سریال «میانبر» كه حالا از شبكه ۵ سیما پخش می شود اثری ساختم. سال ۹۹ هم برایم خیلی متفاوت از سال های پیشین نیست و ساخت موسیقی، اجرا و مطالعه را در برنامه دارم. بهترین چیزی كه یك سال می تواند برای شخص رقم بزند، این است كه او جهت استفاده از فرصت های خود تلاش كند و دیدگاه ها، علم و توانایی هایش را ارتقا دهد. در سال ۹۸ این اتفاقات برایم رخ داد. قصد دارم در سال ۹۹ قبل از هر چیزی روی خودم، انگیزه ها، علم، آگاهی و تمام چیزهایی كه بعنوان ابزار فكری می تواند به من جهت زندگی بهتر كمك نماید، كار كنم.
اخشابی همین طور در پاسخ به سبب برگزار نكردن كنسرت عمومی اظهار داشت: در طول سال كنسرتهای زیادی به دعوت مراكز، ارگان ها و نهادهای رسمی برگزار می كنم، اما به صورتی كه برای عموم باشد كمتر اتفاق افتاده است. خوشبختانه یا متاسفانه مشغله های زیادی دارم. تدریس در دانشگاه، آموزش موسیقی و كارهای تالیفی، مقاله، تحقیق و سفرهای گوناگون به شكلی است كه باید همه را با هم پیش ببرم و امكان اینكه آنها را تعطیل كنم و كار دیگری انجام بدهم، ندارم. اگر قرار باشد كنسرت خوب برگزار كنم، باید حداقل ۶ ماهی با گروه و اركستر تمرین كرد كه اگر فرصت شود این كار را خواهم كرد.
این خواننده درباره آرزویش برای مردم در سال جدید اظهار داشت: بهترین آرزو این است كه نعمت سلامتی را برای مردم از خداوند بخواهم. با داشتن سلامتی، روحیه خوب، انگیزه و امید می توانیم به همه اهداف برسیم. امیدوارم یك سال توام با آرامش درونی و موفقیت آمیز در انتظار همه مردم باشد. باید در سال جدید به لحظات هم كیفیت ببخشیم، با هم حركت كردن و با هم پیشرفت كردن را ارجح بدانیم، انگیزه های اجتماعی مان بیشتر نمود پیدا كند، بتوانیم پیشرفت هایمان را رقم بزنیم و مهربانی های خداوند بیش از پیش برایمان ارزانی شود.
او درانتها درباره اثر تازه خود اظهار داشت: كار جدید من با آهنگسازی كامران ناصرپور و تنظیم احسان احمدی ساخته شده و امیدوارم مردم این قطعه را دوست داشته باشند و در لحظات نوروزی و بهاری آنرا گوش كنند.
«فرش بنفشه» به تهیه كنندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل پور هر روز ساعت ۱۷ از رادیو ایران پخش می شود.
منبع:

1399/01/08
23:32:56
5.0 / 5
2937
تگهای خبر: آموزش , آهنگ , برنامه , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است