هنر شهر گزارش می دهد

آخر باز سال ۹۸ برای هنرهای تجسمی ایران

آخر باز سال ۹۸ برای هنرهای تجسمی ایران به گزارش هنر شهر ۹۸، سال عجیبی بود؛ سالی كه با سیل آغاز شد، آبستن اتفاقات مهم و اغلب تلخی بود و در نهایت هم با شیوع روز افزون ویروس كرونا در جهان به پایان رسید. سالی كه به شكلی تمام حوزه ها، صنایع و مشاغل را تحت تأثیر خودش قرار داد و طبیعتا عرصه هنرهای تجسمی و هنرمندانش هم از این قاعده مستثنی نبودند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، مدت كمی از اتفاقات تلخی همچون ترور سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اوكراینی و حوادث آبان ماه نگذشته بود كه ویروس كرونا به بازار آمد و پرونده اتفاقات عجیب سال ۹۸ را كامل كرد. در این میان اما واكنش های اقشار مختلف و بخصوص هنرمندان كه گاهی سمت وسوی ایجاد فضای دوقطبی به خود می گرفتند از نكات جالب توجه بود؛ هنرمندانی كه با نگاه ها، نگرش ها و عملكردهای مختلف تلاش در همراهی با مردم داشتند.
در این گزارش سعی شده است مهمترین اتفاقات عرصه هنرهای تجسمی در سال ۹۸ مرور شود.
جشنواره تجسمی فجر؛ از حواشی تا اختتامیه ای كه برگزار نشد
عرصه هنرهای تجسمی همچون حوزه هایی بود كه سال قبل و بخصوص در ماه های پایانی، پر از التهاب بود و برگزار نشدن مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره از جشنواره تجسمی فجر به علت پیشگیری از شیوع كرونا سبب شد تا پرونده رویدادهای این حوزه در سال ۹۸ باز بماند و به آینده نامعلومی در سال ۹۹ موكول گردد.
البته دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر از همان ابتدا و قبل از آغاز هم با حواشی همراه شده بود. بعضی از داوران و دبیر جشنواره به علت آنچه همراهی با مردم عنوان كرده بودند استعفا دادند و همین مساله سبب ایجاد فضای كم سابقه یا حتی شاید بی سابقه ای در این حوزه شد. باآنكه در نهایت استعفای ابراهیم حقیقی ـ دبیر جشنواره تجسمی فجر ـ از جانب مدیر دفتر هنرهای تجسمی پذیرفته نشد و با بازگشت بعضی از داوران تحت عنوان شورای هنری، جشنواره دوازدهم با تاخیر و البته بدون برگزاری مراسم افتتاحیه برگزار شد؛ كه به قول مدیركل دفتر هنرهای تجسمی هزینه برگزاری این مراسم به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان اهدا شد.
نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

1399/01/12
15:04:14
5.0 / 5
2765
تگهای خبر: جشن , جشنواره , دبیر , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است