تقدیر معاونت قرآن و عترت از ۱۸۰۰ حافظ كل قرآن كریم

تقدیر معاونت قرآن و عترت از ۱۸۰۰ حافظ كل قرآن كریم به گزارش هنر شهر با هدف پاسداشت حافظان قرآن كریم؛ درسالروز مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ كل قرآن كریم، از جانب معاونت قرآن و عترت از ۱۸۰۰ حافظ كل قرآن كریم تقدیر گردید.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، به نقل از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی زاده -معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- از تقدیم هدیه نقدی به ۱۸۰۰ حافظ کل قرآن کریم اطلاع داد.
فقهی زاده با اشاره به سالروز مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن کریم اظهار داشت: در طول ۹ سال قبل اقدامات مختلفی در مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب از جانب نهادها و دستگاه های دولتی و مردمی صورت گرفته است که بی گمان در ترویج فرهنگ قرآنی و توجه بیشتر به اهمیت حفظ قرآن کریم مؤثر است؛ اما به هر حال تا رسیدن به این هدف بزرگ، فاصله بسیاری در پیش است.
وی اظهار داشت: معاونت قرآن و عترت در این حوزه در طول سال های گذشته کوشیده است با برنامه های مختلف و از راه پشتیبانی از مؤسسات قرآنی مردمی در این راستا گام بردارد.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: سال جاری هم در سال روز مطالبه رهبر معظم انقلاب تصمیم گرفته ایم از حدود ۱۸۰۰ حافظ کل قرآن کریم که در هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، موفق به نمره قبولی شده اند، در حد توان به مبلغ سه میلیارد و ششصد میلیون ریال تقدیر نماییم.
رهبر معظم انقلاب، در آغازین روز رمضان سال ۱۳۹۰ در دیدار با حافظان، قاریان و اساتید قرآنی، مطالبه ای را در مورد تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن مطرح نمودند. معظم له در بیاناتشان چنین فرمودند: "... یکی از چیزهایی که می تواند تدبّر در قرآن را به ما ارزانی بدارد، حفظ قرآن است. ما حافظ قرآن، کم داریم. من قبلاً گفتم که در کشور ما حداقل باید یک میلیون نفر حافظ قرآن باشند، حالا یک میلیون که عدد کمی است نسبت به این جمعیتی که ما داریم؛ امّا حالا چون دوستان الحمدللَّه یک مقدماتی فراهم نموده اند، کارهائی را مشغول شده اند و دارند برنامه هائی را فراهم می کنند به جهت اینکه ان شاءاللَّه حفظ راه بیفتد، ما هم امیدمان بیشتر شده و به جای یک میلیون، می گوئیم ان شاءاللَّه ما باید ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن داشته باشیم...".
اسامی ۱۸۰۰ نفر حافظ کل قرآن کریم که از جانب معاونت قرآن تکریم شده اند، به شرح زیر است:
۱۸۰۰ نفر حافظ.1399/02/09
13:26:09
5.0 / 5
2582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است