محمد سلوكی با مهر مطرح كرد؛

شبگرد شكایت و چالش ندارد

شبگرد شكایت و چالش ندارد هنر شهر: محمد سلوكی مجری برنامه شبگرد با اشاره به رویكرد محوری این برنامه برای ایجاد آرامش تاكید كرد در گفتگوها تعمداً سراغ چالش و شكایت نمی رود.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، «شبگرد» عنوان برنامه ای است که از روزهای آغازین ماه مبارک از شبکه دو سیما پخش می شود و طی این شب ها از بوکسور عضو تیم ملی و سرمربی فوتبال تا نماینده مجلس، رئیس شورای شهر و بازیگران و سخنگوی وزارت خارجه در چارچوب این برنامه روبروی محمد سلوکی قرار گرفته و به گفتگو نشسته اند.
محمد سلوکی مجری «شبگرد» درباره تجربه اجرای این برنامه شبانه که روی آنتن شبکه دو می رود به خبرنگار مهر اظهار داشت: به سبب جابجا شدن نظم زندگی مردم بواسطه شیوع ویروس کرونا و از طرف دیگر همزمانی با ماه رمضان این احتمال را می دادیم ساعت زندگی مردم تغییر کند. ما به این نکته رسیدیم که احیانا باتوجه به پیش بینی هایی که می شد در ماه مبارک رمضان نظم زندگی به شکلی تغییر کند که مردم تا پاسی از شب بیدار باشند و نیاز داشته باشند که رسانه برای این ساعات برنامه ای تهیه نماید که با برنامه های دیگر فرق داشته باشد.
وی افزود: کوشیدیم با توجه به این که در روزهای گذشته از باب سلامتی جسم و حتی به لحاظ روحی خیلی حال خوبی در کل دنیا وجود نداشته برنامه ای تولید نماییم با موسیقی، رنگ و حرف هایی که از جنس گله و شکایت و چالش نباشد تا فضای شبانگاهی آرامی ایجاد نماییم و احساس آرامش را برای چند دقیقه هم که شده به مردم منتقل نماییم. بدین جهت گپ و گفت و گعده های کوتاهی با اقشار مختلف ترتیب دادیم. از میان چهره های سیاسی، ورزشی، هنری، اقتصادی و... افرادی را انتخاب کردیم که اهل گفتگو و معاشرت باشند.
سلوکی با اشاره به پرسش های مطرح شده در برنامه عنوان کرد: محتوای گفتگوها فکر شده است اما این گونه نیست که نقشه خاصی برای رسیدن به نقطه ای از پیش تعیین شده داشته باشیم مثلا اگر از شورای شهر محسن هاشمی میهمان ما شده یک گفتگوی خودمانی با او ترتیب دادیم به شکلی که مخاطب تصور کند شاهد یک مهمانی در خانه ما بوده است و دارد ۱۰ دقیقه گفتگوی ما و میهمان مان را با ما شریک می شود.
وی افزود: در حقیقت برای روشن شدن ذهن مخاطب آن مطالب عنوان می شود. نه به شکل خیلی تخصصی وارد موضوعات شویم که مثلا در شورای شهر چه کسی چه کار کرده و یا آمار کشته شدگان کرونا صحیح است یا خیر! چون هدف برنامه آرامش بخشیدن به مردم است و این کارکردِ تعریف شدهِ «شبگرد» است. بطور یقین برنامه های دیگری تولید شده و می شوند تا گفتگوهایی با نشانه گذاری هایی دیگر را با مسئولان ترتیب دهند.
سلوکی در ادامه با اشاره به آرامش بعنوان ایده اصلی برنامه نیز اظهار داشت: در «شبگرد» بیش از هر چیز به فکر آرامش بودیم و تلاش دوستان توانسته است این احساس آرامش را به مردم منتقل کند. ایده هایی هم داشتیم که برنامه ما را از سایر برنامه ها متفاوت کند.
وی در آخر اظهار داشت: همیشه گله مند بودم از اینکه هر وقت کسی قصد برنامه سازی داشت به او می گفتند برو شبیه فلانی برنامه بساز و من هیچ گاه این حالت را دوست نداشتم و خوشبختانه بارها برنامه ای ساختم که دیگران مثل آنرا ساختند که برای من جای افتخار و خوشی داشت. این دفعه هم اهتمام کردم کاری کنم که شبیه برنامه های دیگر نباشد، برنامه مان حرف خودش را داشته باشد، دکورش متعلق به حال و هوای برنامه باشد و خط و ربط خاصی داشته باشد که خدا را شکر جواب داده است.


منبع:

1399/02/17
14:44:58
5.0 / 5
2603
تگهای خبر: آنتن , بازیگر , برنامه , دكور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است