گفت وگو با وحید سالمی ـ عكاس خبری

تصاویر كرونا در تاریخ ایران ماندگار می شوند

تصاویر كرونا در تاریخ ایران ماندگار می شوند هنر شهر: با شیوع گسترده ویروس كرونا در كشور، فصل جدیدی برای هنرمندان عكاس رقم خورد؛ چالشی دوسویه كه علامت سوالی بزرگ را هم مقابلشان قرار می داد؛ از یك طرف نیاز بود كه تصاویری از وضعیت پیش آمده به ثبت برسد و از سویی روند ثبت این عكس ها تهدیدی جدی برای جانشان به شمار می رفت. ثبت تصاویر از حال و هوای قرنطینه و یا شهر بیمار، سوژه های نابی را پیش رویشان می گذاشت؛ تصاویر دلخراش از بحرانی كه شاید هر یك قرن یك دفعه اتفاق می افتد.


در همین راستا خبرنگار بخش تجسمی ایسنا در گفت وگویی با وحید سالمی ـ عکاس خبری ـ نحوه کار عکاسان در وضعیت جدید را جویا شده است.
کلیه تصاویری که از وحید سالمی در این مصاحبه استفاده شده، با اجازه خود اوست.
او به ایسنا می گوید: من از فضای بیمارستانی و فضایی که خیلی نزدیک به بیماران کرونایی بود، عکسی نگرفتم ولی همکارانم از بیماران، فضای بیمارستانی، افرادی که فوت کردند، تشییع، تدفین و تغسیل آنها تصاویری را به ثبت رسانده اند. این تصاویر تصاویر خیلی خوبی بودند و بعضی از آنها حتما در تاریخ عکاسی کشور باقی خواهند ماند.
«در شرایط قرنطینه، تعطیلی کسب و کارها و خلوتی خیابان ها سوژه های جالبی برای عکاسی بودند. آیا تصاویری از آنها به ثبت رسانده اید؟» پاسخ می دهد: بله؛ از خیابان های خلوت، تعطیلی و بازگشایی باردیگر کسب و کارها، تعطیلی بازارهای اصلی در شب عید و وضعیتی که برای آنها غیر معمول بود و تغییرات زندگی روزمره، تصاویر مختلفی گرفتم.


نمونه ای از تصاویر سالمی در دوران کرونا


منبع:

1399/02/26
14:23:36
5.0 / 5
2500
تگهای خبر: خیابان , عكاسی , كسب و كار , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است